Aktualna oferta turnusów z aquaterapią, Lądek Zdrój

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe rozpoczynające się od sobót przez okrągły rok, w tym w okresie wakacji oraz ferii zimowych:

wakacyjne turnusy: 23.06. – 30.08.2024

dodatkowo:

18 stycznia – 2 marca 2025, Lądek Zdrój turnusy z dodatkową nauką jazdy na nartach

2 lutego – 25 lutego 2025 turnusy z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Turnus jest przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi. Program turnusu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika, do podstawowego pakietu można dodać zajęcia i terapię dodatkowe z naszej oferty.

Za naszą bazę wybraliśmy uzdrowisko Lądek Zdrój – to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.

Cena pakietu terapeutycznego: 2890 zł / 2 tygodnie lub 1500 zł / 1 tydzień (cena nie zawiera kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia).

Istnieje możliwość częściowego finansowania turnusu ze środków PFRON oraz dofinansowanie od Fundacji Dobra Wioska.

Program 1 tygodniowy:

– AQUATERAPIA czyli terapia w wodzie prowadzona według koncepcji HALLIWICK:  5 sesji indywidualnych po 30 min. każda oraz 1 sesja grupowa* po 30 min. każda,
Zajęcia indywidualne oraz grupowe z Aquaterapii będą odbywać się na terenie basenu w Hotelu Trojan oraz hotelu Mir-Jan. /lub zamiennie zajęcia rehabilitacyjno – sportowe: 5 sesji indywidualnych po 30 min. każda oraz 1 sesja grupowa* po 30 min. każda,

– ARTETERAPIA / STYMULACJA POLISENSORYCZNA: 5 sesji zajęć grupowych* po 40 min.

*Zajęcia grupowe odbywają się w przypadku jeśli ilość zgłoszonych uczestników wynosi minimum 5 osób.

Kadra: aquaterapeuci i instruktorzy fundacji: Grzegorz Pałys, Sylwia Kolendo; psycholog: dr Oksana Dąbrowska.

Relacje zdjęciowe z turnusów:

Dodatkowe zabiegi i usługi:

KOMORA NORMOBARYCZNA

Metoda terapii wspomagająca samoleczenie organizmu i uznana metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w szeregu problemów zdrowotnych.  W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych, uznanych za najbardziej optymalne dla człowieka. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa. Zawartość tlenu podwyższona jest do 40%, a ilość dwutlenku węgla waha się od 0,5% do nawet 3%, co znacznie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu człowieka. Jednocześnie zwiększona jest zawartość wodoru do około 0,5%, co skutecznie zwalcza wolne rodniki i przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu.
Pojedyncze wejście -90 min – 120 zł.  Pakiet 5 wejść – 550zł

FOTEL PLAZMOWY

Terapia z wykorzystaniem lamp plazmowych (fotel terapeutyczny, typ FT/1). Seanse z wykorzystaniem lamp plazmowych to nowoczesna metoda we wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Naświetlania lampami plazmowymi obecnie uważa się za najskuteczniejszą metodę nie powodującej skutków ubocznych w walce z chorobami wywołanymi przez bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy czy inne drobnoustroje. Ponad 90% bakterii oraz wirusów ginie w bezpośrednim kontakcie z zimną plazmą.  Lampy fotela wytwarzają zimną plazmę atmosferyczną z 15 lamp jarzeniowych, która swobodnie przenika cały organizm, przechodzi przez kości i rezerwuary, do których nie docierają normalnie leki. Metoda ta jest niekrępująca, gdyż plazma przenika przez ubranie, poza tym jest bezinwazyjna i bezbolesna. Korzystanie z fotela jak również przebywanie w jego otoczeniu jest w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Zimna plazma korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, normalizuje napięcie mięśniowe (zmniejsza spastyczność). Dodatkowe działanie zimnej plazmy :
– zabija wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie
– harmonizuje układ nerwowy
– rozluźnia mięśnie przez co odpręża i uspokaja umysł
– wspomaga system odpornościowy
– pomaga w zapobieganiu wielu chorób
– przyśpiesza regenerację po przebytych chorobach
– łagodzi reakcje alergiczne
– korzystnie wpływa na stymulacje reakcji biochemicznych
– przyspiesza odbudowę i regeneracje tkanek
– strukturyzuje wodę oraz krew poprawiając krążenie
– uwalnia organizm z toksyn

Pojedyncze wejście 30 min – 120zł.  Pakiet 5 wejść – 550 zł

Aquaterapia (pojędyncze zajęcia x 30 min) – 140 zł, pakiet 5 zajęć – 650 zł

Terapia SI (Terapia Integracja Sensoryczna)- 140 zł, pakiet 5 zajęć – 650 zł. Zajęcia się odbywają w profesjonalnej sali SI, dojazd własny.

Konsultacja i cykl zajęć z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO:  zajęcia indywidualne, trwają 40 min:

pakiet 5 zajęć 40 min – koszt 650 zł (konsultacja gratis)

Zajęcia z logopedą: pakiet 5 zajęć x 30 min – koszt 650 zł

Hipoterapia: Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali. Dojazd własny.

Koszt pakietu 5 sesji /30 min/osoba – 500 zł.

1 sesja /30 min/osoba – 110 zł

Fizykoterapia:

– pakiet: konsultacja lekarza i 10 sesji zgodnie z jego zaleceniami z zakresu KINEZYTERAPIA/ FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Willi Bursztynowe Buki) – 350 zł/pakiet

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 130 zł
Psychoterapia – 130 zł/ sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika
Narciarstwo: Stacja Lądek Zdrój
Nauka jazdy na nartach z naszym fundacyjnym instruktorem – 160 zł/1 godz. (w koszt nie jest wliczony koszt karnetu na wyciąg narciarski)

Dla uczestników naszego turnusu:
Karnety  narciarskie  na  stoku  Lądek  Zdrój  z rabatem od cen podstawowych obowiązujących w cenniku na sezon 2023/2024 (http://www.czarnagora.info/narty/ladek/ladek.html).
Wypożyczenie sprzętu narciarskiego w zaprzyjaźnionych wypożyczalniach – wg cen obowiązujących w cenniku na sezon 2023/2024.

Zobacz także: Aktualna oferta turnusów narciarskich w Lądku Zdrój – zima 2025

Zakwaterowanie:

* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku.

*Hotel TROJAN,   ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.

*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym  basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest  położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3 bezpłatnie! W sąsiedztwie stajnia, świeże ryby. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

* istnieje również możliwość zakwaterowania we własnym zakresie.

Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

Pokoje typu: www.bursztynowebuki,pl (ceny są na tej stronie uaktualniane na bieżąco)
TWIN – pokoje dwuosobowe (170 zł/doba = 2240 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (180 zł/doba = 2380 zł/14 dni)
Wyjątkowo     komfortowe    i     funkcjonalne     pokoje,     które    składają    się     z     osobnej     sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 245 zł/doba = 3430 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem.

Wyżywienie we własnym zakresie.

TERAPIA W WODZIE PROWADZONA WEDŁUG KONCEPCJI HALLIWICK – opis metody