Ludzie Fundacji

Zarząd fundacji

dr Oksana Dąbrowska – Prezes Zarządu fundacji, fundator

Psycholog, absolwentka UKSW. W 2014 roku pozyskała tytuł PhD w dziedzinie psychologii medycznej za pracę naukową w temacie komunikacji i delfinoterapii.  Od ponad 15 lat lat zajmuje się delfinoterapią, jest delfinoterapeutką, autorką oraz twórcą pierwszego polskiego programu delfinoterapii, realizowanego od 2007 roku przez Fundację „Dobra Wioska”.  Autorka książki „Człowiek i delfin” oraz innych publikacji naukowych. Prowadzi badania naukowe w dziedzinie komunikacji oraz delfinoterapii. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J.Korczaka w Warszawie, Wydział Nauk Humanistyczno – Społecznych w Olsztynie.

Od wielu lat pracuje jako psycholog, w tym z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.  Jest psychoterapeutką  (uprawnienia www.psychologia-procesu.org.pl), arteterapeutką oraz założycielką Teatru procesu, w ramach działalności którego rozwija metodę „Teatr procesu”, opartą na technikach psychodramy i psychologii procesu A.Mindella. Realizuje projekty związane z wykorzystaniem sztuki w edukacji i terapii. Jej pasją jest tworzyć i wcielać w życie nowe pozytywne jakości. Poza tym lubi śpiewać, muzykować, tańczyć i podróżować.

Zapisz się na konsultacę lub psychoterapię online

Daria Dąbrowska – Wiceprezes Zarządu fundacji

Specjalistka w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła Wydział Europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim, oraz zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uwielbia pracować z ludźmi i dostrzegać w nich talenty.  Lubi podróżować poznając lokalne społeczności i egzotyczne kultury. Obecnie zajmuje się wychowaniem dwójki maluszków.   


Rada fundacji

Albina Okraszewska – członek Rady Fundacji, Konsultant Medyczny

Lekarz pediatra z wieloletnim doświadczeniem, przed odejściem na emeryturę pracowała w Szpitalu w Płońsku, przez wiele lat pracowała również jako lekarz w Afryce. Od samego początku związana z programem delfinoterapii fundacji, opiekun medyczny organizowanych przez fundację turnusów z delfinoterapią na Krymie oraz Turcji, stały konsultant medyczny naszej fundacji.

Switłana Kaszkowska – członek Rady Fundacji

Specjalistka w dziedzinie marketingu. Ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego,  Studia Podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych,  studia licencjackie na wydziale pedagogicznym Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Warszawie. W sferze jej zawodowych zainteresowań obecnie są nowoczesne technologie internetowe w dziedzinie marketingu.  Interesuje się zdrowym i naturalnym stylem życia i odżywiania. Obecnie skoncentrowana na wychowaniu swojej małej córki, interesuje się naturalnymi metodami wychowania dzieci. Od 2022 roku również delfinoterapeutka, odbywała staże w Turcji (Kusadasi, Alanya).


Pracownicy fundacji oraz osoby współpracujące

Dominika Słupska – instruktor narciarstwa

 

Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, instruktor narciarstwa, jachtowy sternik morski, kierownik placówek wypoczynku. Zawodowo zajmuję się pracą z dzieciakami i młodzieżą, organizuję obozy żeglarskie, zajęcia w żłobku, uczy jeździć na nartach. Oprócz tego podróżuje (po światach widzialnych i niewidzialnych), zajmuję się ogrodem oraz drobnym wyrobnictwem np. skarpet czy sera.

Tomasz Wójcik – delfinoterapeuta

Student socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek komunikacja społeczna. Pasjonat gotowania i muzyki klasycznej.
Odbywał staż w Turcji (Kusadasi, Alanya). Jego specjalizacja w delfinoterapii to osoby z autyzmem.

 

Izabela Haraburda – delfinoterapeutka, instruktor narciarstwa

Pedagog, absolwentka AWF we Wrocławiu oraz Wydziału Psychologii Rehabilitacji na Uniwersytecie Warszawskim, specjalista d.s. wychowania zdrowotnego i gimnastyki korekcyjnej, instruktor Halliwick, ratownik wodny, opiekun kolonijny, instruktor narciarstwa, ukończyła z wyróżnieniem kurs „Animator zabaw dla dzieci”.
Od samego początku związana z programem delfinoterapii fundacji. Odbywała staże w ośrodkach w Turcji (Kusadasi i Alanya) oraz na Krymie (Jałta). Jej specjalizacja w delfinoterapii to osoby z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Paweł Tempczyk – delfinoterapeuta

Odbył staż delfinoterapeutyczny w Kuşadası w 2011 oraz uczestniczył w kursie na delfinoterapeutę na przełomie 2011 i 2012 (oba organizowane przez Fundację Dobra Wioska). Ukończył Wydział Psychologii UW,  a także kurs coachingu grupowego, liderów jogi śmiechu, podstawowy kurs dramy i in. Jest diagnostą i współtwórcą testu osobowości PERSO.IN.

Podczas sesji delfinoterapeutycznych najczęściej pracuje z dziećmi i młodymi dorosłymi z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz z zespołem Aspergera. Prywatnie lubi podróżować i ma dobry kontakt ze zwierzętami  ( szczególnie ze swoim psem Guciem).

Michał Wójcik – instruktor narciarstwa, delfinoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (w ramach programu ERASMUS studia na Atatürk Üniversitesi w Turcji), Absolwent IX Szkoły Pod Żaglami, Kapitan Jachtowy i Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ i ISSA, Instruktor Narciarstwa, Kierownik i Opiekun wypoczynku dzieci i młodzieży, Ratownik WOPR, Ratownik (Kwalifikowana Pierwsza Pomoc), Strażak OSP. Jego pasją są podróże, motoryzacja i sport. Turystyką zajmuje się nie tylko pasjonacko, ale też zawodowo. Podróżuje w najróżniejsze zakątki świata jak i na różne sposoby począwszy od żeglarskiej i kajakowej włóczęgi przez trekkingi,  piesze wędrówki i podróże autostopem po wyprawy samochodowe,  rowerowe i motocyklowe. Oprócz tego działa też jako strażak oraz ratownik, gdyż z jego słów czuje ogromną satysfakcję mogąc pomagać innym.

One thought on “Ludzie Fundacji

Comments are closed.