Aktualna oferta rehabilitacyjnych turnusów narciarskich

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe rozpoczynające się od sobót w terminach:
18 stycznia – 2 marca 2025, Lądek Zdrój.

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Stacja Narciarska Lądek Zdrój – widok z kamer na żywo

camera_dol camera_gora

Turnus stanowi formę rehabilitacji ruchowej i jest przeznaczony dla:
“narciarz aktywny” – dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi jak również dla dzieci zdrowych. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo do zajęć jazdy na nartach prowadzona jest także aquaterapia oraz zajęcia z psychologiem. Zaletą turnusów jest to, że nasi instruktorzy narciarstwa mają doświadczenie i odpowiednie podejście w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju.

Filmy z zeszłorocznego programu.
“narciarz siedzący” – dla dzieci z ograniczeniami w ruchu (z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zaburzeniami) z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski. Sprzęt rehabilitacyjno – rekreacyjny „Piloted dual ski” wraz z wyposażeniem jest przeznaczony dla wożenia na nartach osób z niepełnosprawnością ruchową. Do nart jest przymocowany wózek, w którym umieszcza się osobę niepełnosprawną, całością kieruje instruktor narciarstwa zjazdowego. Posiadanie takiego zestawu pozwala fundacji na zorganizowanie turnusów narciarskich także dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Filmy z zeszłorocznego programu.
Efektami tego rodzaju aktywności u uczestników są:
w aspekcie fizycznym: poprawa funkcjonowania fizycznego, usprawnienie ruchowe, opanowanie nowych form aktywności ruchowej, poprawa koordynacji ruchowej, wzrost witalności
w aspekcie psychicznym: poprawa stanu psychicznego i emocjonalnego, odprężenie psychiczne, wzrost wiary w siebie i swoje możliwości, doświadczenie pozytywnych emocji, wzrost motywacji, poprawa koncentracji uwagi
w aspekcie społecznym: poprawa zachowania, lepsza regulacja zachowania, poprawa w kontaktach społecznych, większa otwartość i gotowość do współpracy, rozwój komunikacji.
Zdjęcia z ubiegłorocznych turnusów narciarskich
Cena: pakiet narciarsko – terapeutyczny: 2290 zł/1 tydzień lub 4390 zł/2 tygodnie.
Cena zawiera: zajęcia oraz atrakcje wg programu (nauka jazdy dla uczestnika, zajęcia arteterapii oraz stymulacji polisensorycznej, zajęcia w basenie wg koncepcji Halliwick), karnet na wyciąg dla uczestnika z nauką jazdy w godzinach nauki,  koszt wypożyczenia piloted dual ski dla „narciarza siedzącego”, opiekun od fundacji, ubezpieczenie NNW i NNW Sport, podatek VAT.
Cena nie obejmuje: dojazdu i powrotu z hotelu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego.
W programie 1 tygodniowego turnusu:
– indywidualne zajęcia nauki jazdy na nartach z naszym instruktorem – 2 zajęcia dziennie po 45 min. w g.9.00 -17.00, razem 10 zajęć/1 tydzień; łącznie 20 zajęć w ciągu 2 tygodni,
– AQUATERAPIA czyli terapia w wodzie prowadzona według koncepcji HALLIWICK (1 sesja grupowa po 30 min. każda/1 tydzień łącznie 2 sesje w ciągu 2 tygodni).  Zajęcia będą odbywać się na basenie w Hotelu Trojan.
– ARTETERAPIA / STYMULACJA POLISENSORYCZNA (5 sesji zajęć grupowych po 40 min. /1 tydzień, łącznie 10 zajęć w ciągu 2 tygodni)

Za naszą bazę wybraliśmy przepięknie położony ośrodek narciarski w uzdrowisku Lądek Zdrój www.narty.ladek.pl. Lądek Zdrój to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.

Dodatkowe zabiegi i usługi:

KOMORA NORMOBARYCZNA

Metoda terapii wspomagająca samoleczenie organizmu i uznana metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w szeregu problemów zdrowotnych.  W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych, uznanych za najbardziej optymalne dla człowieka. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa. Zawartość tlenu podwyższona jest do 40%, a ilość dwutlenku węgla waha się od 0,5% do nawet 3%, co znacznie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu człowieka. Jednocześnie zwiększona jest zawartość wodoru do około 0,5%, co skutecznie zwalcza wolne rodniki i przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu.
Pojedyncze wejście -90 min – 120 zł.  Pakiet 5 wejść – 550zł

FOTEL PLAZMOWY

Terapia z wykorzystaniem lamp plazmowych (fotel terapeutyczny, typ FT/1). Seanse z wykorzystaniem lamp plazmowych to nowoczesna metoda we wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Naświetlania lampami plazmowymi obecnie uważa się za najskuteczniejszą metodę nie powodującej skutków ubocznych w walce z chorobami wywołanymi przez bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy czy inne drobnoustroje. Ponad 90% bakterii oraz wirusów ginie w bezpośrednim kontakcie z zimną plazmą.  Lampy fotela wytwarzają zimną plazmę atmosferyczną z 15 lamp jarzeniowych, która swobodnie przenika cały organizm, przechodzi przez kości i rezerwuary, do których nie docierają normalnie leki. Metoda ta jest niekrępująca, gdyż plazma przenika przez ubranie, poza tym jest bezinwazyjna i bezbolesna. Korzystanie z fotela jak również przebywanie w jego otoczeniu jest w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Zimna plazma korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, normalizuje napięcie mięśniowe (zmniejsza spastyczność). Dodatkowe działanie zimnej plazmy :
– zabija wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie
– harmonizuje układ nerwowy
– rozluźnia mięśnie przez co odpręża i uspokaja umysł
– wspomaga system odpornościowy
– pomaga w zapobieganiu wielu chorób
– przyśpiesza regenerację po przebytych chorobach
– łagodzi reakcje alergiczne
– korzystnie wpływa na stymulacje reakcji biochemicznych
– przyspiesza odbudowę i regeneracje tkanek
– strukturyzuje wodę oraz krew poprawiając krążenie
– uwalnia organizm z toksyn

Pojedyncze wejście 30 min – 120zł.  Pakiet 5 wejść – 550 zł

Aquaterapia (pojędyńcze zajęcia x 30 min) – 140 zł, pakiet 5 zajęć – 650 zł

Terapia SI (Terapia Integracja Sensoryczna)- 140 zł, pakiet 5 zajęć – 650 zł. Zajęcia się odbywają w profesjonalnej sali SI, dojazd własny.

Konsultacja i cykl zajęć z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO:  zajęcia indywidualne, trwają 40 min:

pakiet 5 zajęć 40 min – koszt 650 zł (konsultacja gratis)

Zajęcia z logopedą: pakiet 5 zajęć x 30 min – koszt 650 zł

Hipoterapia: Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali. Dojazd własny.

Koszt pakietu 5 sesji /30 min/osoba – 450 zł.

1 sesja /30 min/osoba – 100 zł

Fizykoterapia:

– pakiet: konsultacja lekarza i 10 dni zabiegów  (2-3 zabiegi dziennie) zgodnie z jego zaleceniami z zakresu KINEZYTERAPIA/ FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Poliklinice Panaceum, ul. Kłodzka 33, Lądek Zdrój) – 500 zł/pakiet

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 130 zł
Psychoterapia – 130 zł/ sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika
Narciarstwo: Stacja Lądek Zdrój
Nauka jazdy na nartach z naszym fundacyjnym instruktorem – 160 zł/1 godz. (w koszt nie jest wliczony koszt karnetu na wyciąg narciarski)

Dla uczestników naszego turnusu:
Karnety  narciarskie  na  stoku  Lądek  Zdrój  wg cen obowiązujących w cenniku na sezon 2023/2024 (http://www.czarnagora.info/narty/ladek/ladek.html).
Wypożyczenie sprzętu narciarskiego w zaprzyjaźnionych wypożyczalniach – wg cen obowiązujących w cenniku na sezon 2023/2024.

Zobacz także: Aktualna oferta turnusów rehabilitacyjno – sportowych w Lądku Zdrój – lato 2024

Pobierz informator
Stok narciarski Lądek Zdrój stanowi część Ski Region Śnieżnik składającego się z trzech ośrodków narciarskich, mieszczących się u podnóża Masywu Śnieżnika. Stacje narciarskie Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój proponują narciarzom i snowboardzistom karnety.
Zakwaterowanie:
* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku. Opis obiektu poniżej.
*Hotel TROJAN, ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.
*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3.
Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.
Pokoje typu:
TWIN – pokoje dwuosobowe (od 300 zł/doba = 4200 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (350 zł/doba = 4900 zł/14 dni)
Wyjątkowo komfortowe i funkcjonalne pokoje, które składają się z osobnej sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 380 zł/doba = 5320 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem. Wyżywienie we własnym zakresie.
* Istnieje możliwość zakwaterowania w innym miejscu, we własnym zakresie.
Informacje praktyczne:
– każdy uczestnik turnusu z nauką jazdy otrzymuje karnet na wyciąg narciarski w pakiecie (w godzinach nauki jazdy)
– istnieje możliwość wypożyczenia kompletu (narty, buty, kask, kijki). Wypożyczenie sprzętu narciarskiego w wypożyczalni przy Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój – wg cen obowiązujących w cenniku na sezon 2023/2024.
– wszyscy uczestnicy turnusu mają możliwość korzystania z zaplecza SPA w swoich obiektach
– parking przy stoku nieodpłatny
– przechowalnia sprzętu narciarskiego w miejscu zakwaterowania
– nauka jazdy na nartach dla osób towarzyszących dziecku za dodatkową odpłatnością (140 zł/1 godzina zajęć indywidualnych, 160 zł/ 1 godzina dla 2 osób, 190 zł/godzina dla 3 osób; cena nie obejmuje kosztu karnetu narciarskiego).
– karnety narciarskie na stoku Lądek Zdrój – wg cenniku na sezon 2023/2024 na określone rodzaje karnetów (Narty Lądek Zdrój).
Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.
Dodatkowe zabiegi i usługi:
Indywidualna sesja aquaterapii w basenie z naszym terapeutą – 140 zł/35 min. Zajęcia odbywają się w basenie Hotelu Trojan oraz Hotelu Mirjan w Lądku Zdrój.

KOMORA NORMOBARYCZNA

Metoda terapii wspomagająca samoleczenie organizmu i uznana metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w szeregu problemów zdrowotnych.  W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych, uznanych za najbardziej optymalne dla człowieka. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa. Zawartość tlenu podwyższona jest do 40%, a ilość dwutlenku węgla waha się od 0,5% do nawet 3%, co znacznie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu człowieka. Jednocześnie zwiększona jest zawartość wodoru do około 0,5%, co skutecznie zwalcza wolne rodniki i przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu.
Pojedyncze wejście -90 min – 120 zł.  Pakiet 5 wejść – 550zł

FOTEL PLAZMOWY

Terapia z wykorzystaniem lamp plazmowych (fotel terapeutyczny, typ FT/1). Seanse z wykorzystaniem lamp plazmowych to nowoczesna metoda we wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Naświetlania lampami plazmowymi obecnie uważa się za najskuteczniejszą metodę nie powodującej skutków ubocznych w walce z chorobami wywołanymi przez bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy czy inne drobnoustroje. Ponad 90% bakterii oraz wirusów ginie w bezpośrednim kontakcie z zimną plazmą.  Lampy fotela wytwarzają zimną plazmę atmosferyczną z 15 lamp jarzeniowych, która swobodnie przenika cały organizm, przechodzi przez kości i rezerwuary, do których nie docierają normalnie leki. Metoda ta jest niekrępująca, gdyż plazma przenika przez ubranie, poza tym jest bezinwazyjna i bezbolesna. Korzystanie z fotela jak również przebywanie w jego otoczeniu jest w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Zimna plazma korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, normalizuje napięcie mięśniowe (zmniejsza spastyczność). Dodatkowe działanie zimnej plazmy :
– zabija wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie
– harmonizuje układ nerwowy
– rozluźnia mięśnie przez co odpręża i uspokaja umysł
– wspomaga system odpornościowy
– pomaga w zapobieganiu wielu chorób
– przyśpiesza regenerację po przebytych chorobach
– łagodzi reakcje alergiczne
– korzystnie wpływa na stymulacje reakcji biochemicznych
– przyspiesza odbudowę i regeneracje tkanek
– strukturyzuje wodę oraz krew poprawiając krążenie
– uwalnia organizm z toksyn

Pojedyncze wejście 30 min – 120zł.  Pakiet 5 wejść – 550 zł

Zajęcia z logopedą – sesja 40 min/130 zł.

Terapia zajęciowa z psychologiem – sesja 40 min/130 zł.

Mikropolaryzacja z dr E.Chuprikową – obowiązkowe badanie EEG 150 EUR; sesja mikropolaryzacji – 65 EUR/1 sesja (minimum 7 sesji).

Hipoterapia: Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury, w pięknie położonej miejscowości Romanowo. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali.
Koszt 1 sesji: 90 zł /30 min/osoba.
Konsultacja lekarza – ortopedy: 80 zł
Zabiegi z listy fizykoterapia/kinezyterapia – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 120 zł
Psychoterapia – 150 zł/ sesja 1g
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika.
Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Narciarstwo rehabilitacyjne – osoby z autyzmem
Nie ulega wątpliwości, że dzieci chorujące na autyzm wymagają specjalistycznej i wielokierunkowej opieki. Ich rehabilitacja opiera się przede wszystkim na stałej ich stymulacji wspierającej ich rozwój. Im więcej różnego typu bodźców, tym bardziej efektywna rehabilitacja. W związku ze zbliżającymi się feriami, warto więc rozważyć turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z autyzmem.
Narciarska forma rehabilitacji ruchowej
Turnusy rehabilitacyjne przeznaczone dla dzieci z autyzmem są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości ruchowych. Są organizowane w przepięknie położonym ośrodku narciarskim w uzdrowisku Lądek Zdrój o wyjątkowym mikroklimacie.
Warto również podkreślić, że turnusy są organizowane także dla tak zwanych “narciarzy siedzących”, a więc poruszających się na wózkach inwalidzkich, z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.
Cena turnusu obejmuje:
– atrakcje podstawowe;
– karnet na wyciąg dla uczestnika z nauką jazdy w godzinach nauki;
– opiekuna od fundacji;
– ubezpieczenie NNW i NNW Sport;
– podatek VAT.
Na własny koszt jest: dojazd i powrotu z hotelu oraz wypożyczenia sprzętu narciarskiego, jak również wyżywienie.
Turnusy rehabilitacyjne autyzm – korzyści
Niewątpliwą zaletą turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem jest ich wielokierunkowa stymulacja w przepięknym miejscu o wyjątkowym mikroklimacie, co dodatkowo pozytywnie wpływa na ich uczestników. Turnusy zapewniają autystycznym dzieciom rozrywkę połączoną z rehabilitacją, która wpływa na poprawę ich:
– funkcjonowania fizycznego – poprawę kondycji, wytrzymałości oraz wzrost witalności;
– stanu psychicznego i emocjonalnego – wzrost motywacji i wiary w swoje możliwości oraz zwiększona pewność siebie, lepsza koncentracja uwagi;
– kontaktów społecznych – zwiększa otwartość oraz chęć współpracy, usprawnia komunikację oraz poprawa zachowania.