Rehabilitacyjne turnusy narciarskie dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami w rozwoju – Lądek Zdrój

Turnusy Rehabilitacyjne dla dzieci z Autyzmem

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe rozpoczynające się od sobót w terminach:
16 stycznia – 27 lutego 2021

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Turnus stanowi formę rehabilitacji ruchowej i jest przeznaczony dla:

„narciarz aktywny” – dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem,  zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi jak również dla dzieci zdrowych. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo do zajęć jazdy na nartach prowadzona jest także aquaterapia oraz zajęcia z psychologiem. Zaletą turnusów jest to, że nasi instruktorzy narciarstwa mają doświadczenie i odpowiednie podejście w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Filmy z zeszłorocznego programu.

„narciarz siedzący” – dla dzieci z ograniczeniami w ruchu (z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zaburzeniami) z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.  Sprzęt rehabilitacyjno – rekreacyjny „Piloted dual ski” wraz z wyposażeniem jest przeznaczony dla wożenia na nartach osób z niepełnosprawnością ruchową. Do nart jest przymocowany wózek, w którym umieszcza się osobę niepełnosprawną, całością kieruje instruktor narciarstwa zjazdowego. Posiadanie takiego zestawu pozwala fundacji na zorganizowanie turnusów narciarskich także dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Filmy z zeszłorocznego programu.

Efektami tego rodzaju aktywności u uczestników są:

w aspekcie fizycznym: poprawa funkcjonowania fizycznego, usprawnienie ruchowe, opanowanie nowych form aktywności ruchowej, poprawa koordynacji ruchowej, wzrost witalności

w aspekcie psychicznym: poprawa stanu psychicznego i emocjonalnego, odprężenie psychiczne, wzrost wiary w siebie i swoje możliwości, doświadczenie pozytywnych emocji, wzrost motywacji, poprawa koncentracji uwagi

w aspekcie społecznym: poprawa zachowania, lepsza regulacja zachowania, poprawa w kontaktach społecznych, większa otwartość i gotowość do współpracy, rozwój komunikacji.

Zdjęcia z ubiegłorocznych turnusów narciarskich

Cena: pakiet narciarsko – terapeutyczny:  1490 zł/1 tydzień lub 2790 zł/2 tygodnie.

Cena zawiera: zajęcia oraz atrakcje wg programu  (nauka jazdy dla dziecka, zajęcia arteterapii oraz stymulacji polisensorycznej, zajęcia w basenie wg koncepcji Halliwick), karnet na wyciąg dla uczestnika z nauką jazdy w godzinach nauki, opiekun od fundacji, ubezpieczenie NNW i NNW Sport, podatek VAT.
Cena nie obejmuje: dojazdu i powrotu z hotelu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

W programie 1 tygodniowego turnusu:

– indywidualne zajęcia nauki jazdy na nartach z naszym instruktorem – 2 zajęcia dziennie po 45 min. w g.9.00 -17.00, razem 10 zajęć/1 tydzień; łącznie 20 zajęć w ciągu 2 tygodni,

AQUATERAPIA czyli terapia w wodzie prowadzona według koncepcji HALLIWICK (1 sesja grupowa po 35 min.każda/1 tydzień łącznie 2 sesje w ciągu 2 tygodni),
Zajęcia będą odbywać się na basenie w Hotelu Trojan oraz na basenie Hotelu Mir-Jan.

ARTETERAPIA /  STYMULACJA POLISENSORYCZNA (5 sesji zajęć grupowych po 40 min. /1 tydzień, łącznie 10 zajęć w ciągu 2 tygodni)

Za naszą bazę wybraliśmy przepięknie położony ośrodek narciarski w uzdrowisku Lądek Zdrój www.narty.ladek.pl. Lądek Zdrój to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.
Pobierz informator

Stok narciarski Lądek Zdrój stanowi część Ski Region Śnieżnik składającego się z trzech ośrodków narciarskich, mieszczących się u podnóża Masywu Śnieżnika. Stacje narciarskie Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój proponują narciarzom i snowboardzistom karnety oraz możliwość korzystania z bezpłatnego ski busa: czarnagora.pl/.

Zakwaterowanie:

* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku.

*Hotel TROJAN,   ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.

*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym  basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest  położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3

Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

Pokoje typu:
TWIN – pokoje dwuosobowe (160 zł/doba = 2240 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (170 zł/doba = 2380 zł/14 dni)
Wyjątkowo     komfortowe    i     funkcjonalne     pokoje,     które    składają    się     z     osobnej     sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 220 zł/doba = 3080 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem.

Wyżywienie we własnym zakresie lub w pobliskim sanatorium Jubilat. Cennik za osobę: śniadanie 10 zł, obiad 22 zł, kolacja 13 zł

* Istnieje możliwość zakwaterowania w innym miejscu,we własnym zakresie.

Informacje praktyczne:
– każdy uczestnik turnusu z nauką jazdy otrzymuje karnet na wyciąg narciarski  w pakiecie (w godzinach nauki jazdy)
– istnieje możliwość wypożyczenia kompletu (narty, buty, kask, kijki). Wypożyczenie sprzętu narciarskiego w wypożyczalni przy Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój – wg cen podstawowych obowiązujących w cenniku na sezon 2019/2020.
– wszyscy uczestnicy turnusu mają możliwość korzystania z zaplecza SPA
– parking przy stoku nieodpłatny
– przechowalnia sprzętu narciarskiego w miejscu zakwaterowania
– nauka jazdy na nartach dla osób towarzyszących dziecku za dodatkową odpłatnością (90 zł/1 godzina zajęć indywidualnych, 120 zł/ 1 godzina dla 2 osób, 150 zł/godzina  dla 3 osób; cena nie obejmuje kosztu karnetu narciarskiego).
– karnety  narciarskie  na  stoku Lądek  Zdrój  –  RABAT  10%  od  cen podstawowych obowiązujących w cenniku na sezon 2019/2020 na określone rodzaje karnetów (Narty Lądek Zdrój).

Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.

Dodatkowe zabiegi i usługi:
Indywidualna sesja aquaterapii w basenie z naszym terapeutą wg metody Halliwick – 90 zł/35 min. Zajęcia odbywają się w basenie Hotelu Trojan oraz Hotelu Mirjan w Lądku Zdrój.

Hipoterapia: Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury, w pięknie położonej miejscowości Romanowo. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali.

Koszt 1 sesji: 65 zł /30 min/osoba.
Konsultacja lekarza – ortopedy: 60 zł
Zabiegi z listy fizykoterapia/kinezyterapia – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 90 zł
Psychoterapia – 100 zł/ sesja 1g
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika http://uzdrowisko-ladek.pl/index.php?page=64

Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.


Nie ulega wątpliwości, że dzieci chorujące na autyzm wymagają specjalistycznej i wielokierunkowej opieki. Ich rehabilitacja opiera się przede wszystkim na stałej ich stymulacji wspierającej ich rozwój. Im więcej różnego typu bodźców, tym bardziej efektywna rehabilitacja. W związku ze zbliżającymi się feriami, warto więc rozważyć turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z autyzmem.

Narciarska forma rehabilitacji ruchowej

Turnusy rehabilitacyjne przeznaczone dla dzieci z autyzmem są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości ruchowych. Są organizowane w przepięknie położonym ośrodku narciarskim w uzdrowisku Lądek Zdrój o wyjątkowym mikroklimacie.

W ramach turnusu są prowadzone następujące rodzaje zajęć:
– nauka jazdy na nartach z instruktorem – 2 zajęcia dziennie po 45 min. między 9.00 a 17.00;
– aquaterapia według koncepcji HALLIWICK – raz w tygodniu 1 sesja grupowa po 35 minut;
– Arteterapia (stymulacja polisensoryczna) – w ciągu tygodnia 5 sesji grupowych po 40 minut.

Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych zajęć:

– indywidualnej aquaterapii (według metody Halliwick) – 90 zł/35 min;
– hipoterapii – zajęcia indywidualne w kameralnej atmosferze, na łonie natury, w pięknie położonej miejscowości Romanowo bądź w hali (przy złej pogodzie) – koszt sesji to 65 zł /30 min;
– psychoterapia – 100 zł/ sesja 1h;
– kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” i inne zabiegi wodolecznicze – zgodnie z cennikiem uzdrowiska;
– zabiegi z listy fizykoterapia/kinezyterapia – 25 zł/1 zabieg.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, posiadającą duże doświadczenie w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwoju.Oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej (koszt 90 zł) oraz ortopedycznej (koszt 60 zł).

Warto również podkreślić, że turnusy są organizowane także dla tak zwanych „narciarzy siedzących”, a więc poruszających się na wózkach inwalidzkich, z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.

Cena turnusu obejmuje:
– atrakcje podstawowe;
– karnet na wyciąg dla uczestnika z nauką jazdy w godzinach nauki;
– opiekuna od fundacji;
– ubezpieczenie NNW i NNW Sport;
– podatek VAT.

Na własny koszt jest: dojazd i powrotu z hotelu oraz wypożyczenia sprzętu narciarskiego, jak również wyżywienie.

Turnusy rehabilitacyjne autyzm – korzyści

Niewątpliwą zaletą turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem jest ich wielokierunkowa stymulacja w przepięknym miejscu o wyjątkowym mikroklimacie, co dodatkowo pozytywnie wpływa na ich uczestników. Turnusy zapewniają autystycznym dzieciom rozrywkę połączoną z rehabilitacją, która wpływa na poprawę ich:
– funkcjonowania fizycznego – poprawę kondycji, wytrzymałości oraz wzrost witalności;
– stanu psychicznego i emocjonalnego – wzrost motywacji i wiary w swoje możliwości oraz zwiększona pewność siebie, lepsza koncentracja uwagi;
– kontaktów społecznych – zwiększa otwartość oraz chęć współpracy, usprawnia komunikację oraz poprawa zachowania.