Turnus rehabilitacyjny narciarski – Włochy/Falcade

     

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z innymi dysfunkcjami w rozwoju, osoby niepełnosprawne do udziału w turnusie narciarskim, gdzie każdy ma równe szanse na naukę i zabawę na śniegu. Instruktorzy Fundacji mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami. Za naszą bazę wybraliśmy przepięknie położony ośrodek narciarski we Włoszech, w malowniczej miejscowości Falcade – Molino w samym sercu Dolomitów.

Turnusy w terminach: 11.12.2022 – 01.04.2023 (1 tydzień)

Miejsce: Włochy -Falcade

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Program turnusu:

* W programie turnusu są indywidualne zajęcia z naszym instruktorem w wersji „narciarz aktywny” bądź „narciarz pasywny”– 2 zajęcia dziennie po 45 min. – jedno przed obiadem, drugie po południu, razem 10 zajęć.

„narciarz aktywny” – dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem,  zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi jak również dla dzieci zdrowych. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo do zajęć jazdy na nartach prowadzona jest także aquaterapia oraz zajęcia z psychologiem. Zaletą turnusów jest to, że nasi instruktorzy narciarstwa mają doświadczenie i odpowiednie podejście w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Filmy z zeszłorocznego programu.

„narciarz siedzący” – dla dzieci z ograniczeniami w ruchu (z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zaburzeniami) z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.  Sprzęt rehabilitacyjno – rekreacyjny „Piloted dual ski” wraz z wyposażeniem jest przeznaczony dla wożenia na nartach osób z niepełnosprawnością ruchową. Do nart jest przymocowany wózek, w którym umieszcza się osobę niepełnosprawną, całością kieruje instruktor narciarstwa zjazdowego. Posiadanie takiego zestawu pozwala fundacji na zorganizowanie turnusów narciarskich także dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Filmy z zeszłorocznego programu.

Hotel:

Pobyt w pokoju Superior w Hotelu Cristallo***, Passo San Pellegrino, Włochy, w terminie 11.12.2022 -01.04.2023 (1 tydzien w zakresie tych dat), z wyżywieniem half board, skipassem oraz opieką rezydenta narciarskiego

Stacja narciarska Tre Valli  – to kompleks
narciarski składający się z trzech dolin: San Pellegrino Pass, Moena – Alpe di Lusia i Falcade. Uważany za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Około 100 do 120 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze bardzo różnorodne i atrakcyjne trasy, przepiękne widoki i 3 Topowe europejskie trasy to wizytówka Tre Valli.
Super telekabina na Le Buse, to nowa kolejka kabinowa z Falcade/Molino do schroniska Le Buse, kabina jednorazowo zabiera 8 narciarzy.Trasy znajdują się na wysokościach od 1000 do 2800 n.p.m;  95% dośnieżania, ładne i nowe schroniska, nowoczesne wyciągi to charakterystyka kompleksu narciarskiego Tre Valli. Bogata, nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli każdego – od początkujących po zaawansowanych narciarzy.
Najpiękniejszym szczytem jest majestatyczna i malownicza Col Margherita (2513 n.p.m) zwana „tarasem Dolomitów”.  Na Tre Valli obowiązuje skipass lokalny lub Dolomitisuperski.
Informacje praktyczne:
– karnet na wyciąg narciarski w pakiecie dostaje każdy uczestnik turnusu
– istnieje możliwość wypożyczenia kompletu (narty, buty, kijki, kask) wg lokalnego cennika.
– wszyscy uczestnicy turnusu mają nieograniczoną możliwość korzystania z basenu. Basen ma wymiary 14m x 8m i głębokość od 0.8m do 1.50m. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 27,5°C 28,5°C.
– parking nieodpłatny
– przechowalnia sprzętu narciarskiego
– nauka jazdy na nartach dla osób towarzyszących dziecku za dodatkową odpłatnością (25 EUR/1 godzina zajęć indywidualnych, 30 EUR/ 1 godzina dla 2 osób, 35 EUR/godzina dla 3 osób).
– istnieje możliwość dodatkowych indywidualnych zajęć na basenie wg koncepcji Halliwick za dodatkową odpłatnością – 20 EUR/30 min.

Cena:
Termin 11.12.2022 – 01.04.2023 (1 tydzień)
 
Wycena dla rodziny 2 osoby dorosłe + 1 dziecko w pokoju trzyosobowym, Standard:
Dziecko z nauką jazdy: 

1220 EUR – dziecko 3-8 lat
1350 EUR – dziecko 9- 12 lat
1450 EUR – dziecko – 13-16 lat
Opiekunowie dziecka – 830 EUR x 2 = 1660 EUR

  Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie (2 posiłki dziennie), zajęcia oraz atrakcje wg programu (nauka jazdy dla dziecka, karnet na wyciąg dla każdego płatnego uczestnika – także opiekunów i osób towarzyszących, opiekun od fundacji, podatek VAT.

Cena nie obejmuje: obowiązkowego ubezpieczenia NNW/Sport/KL, kosztów dojazdu i powrotu z hotelu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

DODATKOWO PŁATNE:

  • 1,5€ dziennie ( taxa klimatyczna ) od osoby powyżej 12 roku życia płatne w kasie hotelu
  • ubezpieczenie narciarskie wg aktualnych stawek  – obligatoryjne
  • napoje do kolacji
  • Sauna pojedyncze siedzenie € 15,00
  • Siedziba Sauna 2-4 osób € 10.00 za osobę
  • Solarium na sesję (maksymalnie 25 minut) € 12.00
  • Małe zwierzę domowe 30,00 € za dzień

Uwaga: Istnieje możliwość tańszego zakwaterowania w apartamentach. Wycenę robimy na zapytanie.
Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

* Podczas turnusu dostępne także zajęcia dodatkowe: aquaterapia 1 sesja/ 35 min – koszt 20 EUR. Zajęcia odbywają się w basenie w hotelu.
Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.
Zgłoszenia: biuro@dobrawioska.pl
Zapraszamy do galerii na relację z zeszłorocznych turnusów!