Turnusy rehabilitacyjne: z aquaterapią oraz rehabilitacyjno – sportowe w Lądku Zdrój, sezon 2022/2023

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Wakacyjne TURNUSY REHABILITACYJNO – SPORTOWE oraz  TURNUSY Z AQUATERAPIĄ w Lądku Zdrój,

turnusy 1 lub 2 tygodniowe, od soboty do soboty. Turnusy organizujemy nie tylko w wakacje, ale także przez okrągły rok.

Turnusy są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi. Program turnusu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. Do pakietu podstawowego (690 zł/tydzień) można dodać dodatkowe zajęcia z naszej oferty:

KOMORA NORMOBARYCZNA ORAZ FOTEL PLAZMOWY (opis działania niżej);  indywidualną aquaterapię, hipoterapię, Terapię SI, zajęcia z logopedą, fizjoterapię.

Uwaga: od  14 stycznia do 25 lutego 2023 – turnusy  z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

Pakiet podstawowy obejmuje:

Zajęcia indywidualne rehabilitacyjno – ruchowe z naszym instruktorem  z zakresu poniżej – 1 raz dziennie x 45 min (5 dni w tygodniu),  mają na celu:

* wyrównanie deficytów

* działanie profilaktycznie,

* eliminowanie wad postawy,

* kształtowanie nawyku prawidłowej postawy,

* zapewnienie ogólnego rozwoju fizycznego

Formy zajęć indywidualnych w ramach turnusu rehabilitacyjno – sportowego:

– Indywidualna aquaterapia na basenie

– Zajęcia na sali

– Zajęcia na placu sportowym

– Nauka jazdy na rowerze.  Dla osób mniej sprawnych fizycznie – jazda na tandemie lub rowerowej przyczepce.

Zajęcia w lesie, w parku.  Biegi po parku, lesie z zadaniami do wykonania.

Forma zajęć jest dobierana zależnie od życzenia rodziców oraz w zależności od pogody.

2. Arteterapia / Stymulacja polisensoryczna: 5 zajęć grupowych* po 40 min

3. Zajęcia grupowe* na basenie – 1 zajęcie x 35 min

*Zajęcia grupowe odbywają się jeśli ilość zgłoszonych uczestników wynosi minimum 5 osób

Za naszą bazę wybraliśmy uzdrowisko Lądek Zdrój (pobierz informator), to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.

Cena podstawowego pakietu terapeutycznego:  990 zł / 1 tydzień lub 1840 zł/ 2 tygodnie (cena nie zawiera kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia)

Istnieje możliwość częściowego finansowania turnusu ze środków PFRON oraz dofinansowanie od Fundacji Dobra Wioska.

Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.

Relacje zdjęciowe z turnusów:

Dodatkowo: 

KOMORA NORMOBARYCZNA

Metoda terapii wspomagająca samoleczenie organizmu i uznana metoda terapeutyczna znajdująca zastosowanie w szeregu problemów zdrowotnych.  W urządzeniu normobarycznym parametry atmosfery zbliżone są do tych, uznanych za najbardziej optymalne dla człowieka. Ciśnienie utrzymywane jest na poziomie około 1500 hPa. Zawartość tlenu podwyższona jest do 40%, a ilość dwutlenku węgla waha się od 0,5% do nawet 3%, co znacznie ułatwia przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu człowieka. Jednocześnie zwiększona jest zawartość wodoru do około 0,5%, co skutecznie zwalcza wolne rodniki i przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu.
Pojedyncze wejście -90 min – 120zł.  Pakiet 5 wejść – 550zł

FOTEL PLAZMOWY

Terapia z wykorzystaniem lamp plazmowych (fotel terapeutyczny, typ FT/1). Seanse z wykorzystaniem lamp plazmowych to nowoczesna metoda we wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Naświetlania lampami plazmowymi obecnie uważa się za najskuteczniejszą metodę nie powodującej skutków ubocznych w walce z chorobami wywołanymi przez bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy czy inne drobnoustroje. Ponad 90% bakterii oraz wirusów ginie w bezpośrednim kontakcie z zimną plazmą.  Lampy fotela wytwarzają zimną plazmę atmosferyczną z 15 lamp jarzeniowych, która swobodnie przenika cały organizm, przechodzi przez kości i rezerwuary, do których nie docierają normalnie leki. Metoda ta jest niekrępująca, gdyż plazma przenika przez ubranie, poza tym jest bezinwazyjna i bezbolesna. Korzystanie z fotela jak również przebywanie w jego otoczeniu jest w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Zimna plazma korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, normalizuje napięcie mięśniowe (zmniejsza spastyczność). Dodatkowe działanie zimnej plazmy :
– zabija wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie
– harmonizuje układ nerwowy
– rozluźnia mięśnie przez co odpręża i uspokaja umysł
– wspomaga system odpornościowy
– pomaga w zapobieganiu wielu chorób
– przyśpiesza regenerację po przebytych chorobach
– łagodzi reakcje alergiczne
– korzystnie wpływa na stymulacje reakcji biochemicznych
– przyspiesza odbudowę i regeneracje tkanek
– strukturyzuje wodę oraz krew poprawiając krążenie
– uwalnia organizm z toksyn

Pojedyncze wejście 30 min – 120zł.  Pakiet 5 wejść – 550 zł

Aquaterapia – zajęcia indywidualne: jedno zajęcie x 35 min/90 złZajęcia z Aquaterapii odbywają się na terenie basenu w Hotelu Trojan oraz hotelu Mir-Jan.

Zajęcia nauki jazdy na nartach (w sezonie zimowym) – 1 zajęcie indywidualne x 45 min – koszt 90 zł. Zajęcia odbywają się na Stacji Narciarskiej w Lądku Zdrój.  Koszt nie obejmuje kosztu karnetu narciarskiego.

Hipoterapia:  pakiet 5 zajęć x 30 min – 400 zł (1 zajęcie – 80 zł)

Zajęcia z logopedą: pakiet 5 zajęć x 40 min – 600 zł

Konsultacja i zajęcia z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO:  zajęcia indywidualne, zajęcia trwają 40 min: pakiet 5 zajęć x 40 minut – 600 zł (Konsultacja gratis w ramach pakietu).

Fizykoterapia:

– pakiet: konsultacja lekarza i 10 sesji zgodnie z jego zaleceniami z zakresu FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Willi Bursztynowe Buki) – 350 zł/pakiet

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 90 zł
Psychoterapia – 100 zł/ sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika
Dodatkowe atrakcje turystyczne: Stacja Lądek Zdrój

Zobacz też TURNUSY Z AQUATERAPIĄ

Zakwaterowanie:

* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku.

*Hotel TROJAN,   ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.

*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym  basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest  położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3 bezpłatnie! W sąsiedztwie stajnia, świeże ryby. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

* istnieje również możliwość zakwaterowania we własnym zakresie.

Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

Pokoje typu:
TWIN – pokoje dwuosobowe (175zł/doba = 2490 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (180zł/doba = 2520 zł/14 dni)
Wyjątkowo     komfortowe    i     funkcjonalne     pokoje,     które    składają    się     z     osobnej     sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 235zł/doba = 3290 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem.

Wyżywienie we własnym zakresie.

Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.