Turnusy rehabilitacyjne: z aquaterapią oraz rehabilitacyjno – sportowe w Lądku Zdrój, sezon 2020/2021

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Przez okrągły rok organizujemy TURNUSY REHABILITACYJNO – SPORTOWE oraz  TURNUSY Z AQUATERAPIĄ w Lądku Zdrój,

turnusy 1 lub 2 tygodniowe, od soboty do soboty,

w tym dodatkowo:

od 18 sierpnia do 31 sierpnia 2020 – turnus  z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

od  30 stycznia do 28 lutego 2021 – turnus  z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

Turnusy rehabilitacyjno – sportowe:

to zorganizowana forma aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami sportu i rekreacji ruchowej, której celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi przez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w zajęciach sportowych. Program turnusu dla każdego uczestnika jest komponowany indywidualnie zależnie od zaleceń naszych instruktorów oraz życzeń rodziców. Zalecamy konkretne zajęcia indywidualne na podstawie wyników testów sprawnościowych, które wykonuje każdy uczestnik na początku turnusu. Dobieramy rodzaj zajęć, który najlepiej kompensuje deficyty w poszczególnych sprawnościach.

Turnusy są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi. Program turnusu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. Do pakietu podstawowego można dodać dodatkowe zajęcia z naszej oferty.

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe rozpoczynające się od sobót w terminach:

W programie 1 tygodniowego turnusu:

 1. Test sprawności, obejmuje próby:

* szybkość  * gibkość * zwinność  * próba siły nóg * próba siły rąk i barków * próba siły mięśni brzucha * równowaga * celność*  koordynacja ręka – oko

2. Zajęcia indywidualne rehabilitacyjno – ruchowe z naszym instruktorem  z zakresu poniżej – 1 raz dziennie x 45 min (5 dni w tygodniu),  mają na celu:

* wyrównanie deficytów, które zostały wykryte w testach sprawności,

* działanie profilaktycznie,

* eliminowanie wad postawy,

* kształtowanie nawyku prawidłowej postawy,

* zapewnienie ogólnego rozwoju fizycznego

Formy zajęć indywidualnych w ramach turnusu rehabilitacyjno – sportowego:

– Zajęcia na sali

– Zajęcia na placu sportowym

– Nauka jazdy na rowerze.  Dla osób mniej sprawnych fizycznie – jazda na tandemie lub rowerowej przyczepce.

Zajęcia w lesie, w parku.  Biegi po parku, lesie z zadaniami do wykonania.

Forma zajęć jest dobierana zależnie od życzenia rodziców oraz w zależności od pogody.

3. Arteterapia / Stymulacja polisensoryczna: 5 zajęć grupowych* po 40 min

4. Zajęcia grupowe* na basenie – 1 zajęcie x 35 min

*Zajęcia grupowe odbywają się jeśli ilość zgłoszonych uczestników wynosi minimum 5 osób

Za naszą bazę wybraliśmy uzdrowisko Lądek Zdrój (pobierz informator), to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.

Cena poszczególnego pakietu terapeutycznego: 1150 zł / 2 tygodnie lub 600 zł / 1 tydzień (cena nie zawiera kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia)

Istnieje możliwość częściowego finansowania turnusu ze środków PFRON oraz dofinansowanie od Fundacji Dobra Wioska.

Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji: Izabela Haraburda, Sylwia Kolendo, Edyta Kolendo, Oksana Dąbrowska.

Relacje zdjęciowe z turnusów:

Dodatkowo:

Aquaterapia – zajęcia indywidualne: jedno zajęcie x 35 min/90 złZajęcia z Aquaterapii odbywają się na terenie basenu w Hotelu Trojan oraz hotelu Mir-Jan.

Zajęcia nauki jazdy na nartach (w sezonie zimowym) – 1 zajęcie indywidualne x 45 min – koszt 90 zł. Zajęcia odbywają się na Stacji Narciarskiej w Lądku Zdrój.  Koszt nie obejmuje kosztu karnetu narciarskiego.

Hipoterapia:  pakiet 5 zajęć x 30 min – 325 zł (1 zajęcie – 65 zł)

Komora normobaryczna: pakiet 5 wejść x 1,5 g = 500 zł.

Zajęcia z logopedą: pakiet 5 zajęć x 40 min – 500 zł

Konsultacja i zajęcia z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO:  zajęcia indywidualne, zajęcia trwają 40 min: pakiet 5 zajęć x 40 minut – 500 zł (Konsultacja gratis w ramach pakietu).

Fizykoterapia:

– pakiet: konsultacja lekarza i 10 sesji zgodnie z jego zaleceniami z zakresu FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Willi Bursztynowe Buki) – 250 zł/pakiet

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 90 zł
Psychoterapia – 100 zł/ sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika
Dodatkowe atrakcje turystyczne: Stacja Lądek Zdrój

Zobacz też TURNUSY Z AQUATERAPIĄ

Zakwaterowanie:

* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku.

*Hotel TROJAN,   ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.

*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym  basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest  położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3 bezpłatnie! W sąsiedztwie stajnia, świeże ryby. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

* istnieje również możliwość zakwaterowania we własnym zakresie.

Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

Pokoje typu:
TWIN – pokoje dwuosobowe (175zł/doba = 2490 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (180zł/doba = 2520 zł/14 dni)
Wyjątkowo     komfortowe    i     funkcjonalne     pokoje,     które    składają    się     z     osobnej     sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 235zł/doba = 3290 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem.

Wyżywienie we własnym zakresie lub w pobliskim sanatorium Jubilat. Cennik za osobę: śniadanie 10 zł, obiad 22 zł, kolacja 13 zł

Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.