Dzisiaj przedstawiamy Wam Kochani braci :) Aleksander i Oliwier /039-aleks…

Dzisiaj przedstawiamy Wam Kochani braci
❤️ Aleksander i Oliwier ❤️

https://www.dobrawioska.pl/…/039-aleksander-i-oliwier-lebek/

Od kilkunastu lat rodzicie zmagają się z ciężką i nierozpoznaną chorobą naszych synów, którzy urodzili się z licznymi wadami wrodzonymi.
Starszy syn Aleksander po urodzeniu od razu była widoczna pierwsza wada czyli rozszczep podniebiania i wargi. Gdy miał 1,5 roku wykonano rezonans głowy, badanie wykazało wadę OUN, czyli niedorozwój robaka móżdżku, zaburzenia mielinizacyjne, torbiel pajęczynówki.
Gdy mama Aleksandra była w drugiej ciąży zrobiła szereg badań prenatalnych, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości….Niestety….
Również Oliwier po urodzeniu wykazywał małe opóźnienie – obniżone napięcie u dziecka, lekarze uspokajali iż nie jest to wielką anomalią.
Dopiero rezonans mózgu wykonany około 10 miesiąca życia wykazał iż Oliwier również ma niedorozwój robaka móżdżku, niedokonaną mielinizację, było też zagrożenie wodogłowiem. Aleksander jest po 7 operacjach, Oliwier po jednej na wnętrostwo. Chłopcy cierpią też na padaczkę, mają szczeliny siatkówki i naczyniówki obu oczu oraz liczne dysmorfie twarzy i ciała. Nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.
Dla swoich rodziców są całym światem, ale chcieliby również aby chłopcy mogli godnie funkcjonowali również poza nim. Po dziś dzień nie ma rozpoznania jaka jest przyczyna ich stanu i jedyne co można dla nich zrobic to rehabilitacja, a ta niestety jest bardzo kosztowna.
Marzymy aby zapewnić chłopcom ciągłość rehabilitacji i terapii stąd też nasza prośba do Państwa. Serdecznie prosimy o wsparcie w walce o lepsze jutro.

https://www.dobrawioska.pl/…/039-aleksander-i-oliwier-lebek/

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 039 Aleksander i Oliwier

#rehabilitacja #zbiorka #turnusrehabilitacyjny #lepszejutroDzisiaj przedstawiamy Wam Kochani braci :)❤️ Aleksander i Oliwier…

Opublikowany przez Fundacja Dobra Wioska Poniedziałek, 4 listopada 2019