Aktualna oferta turnusów narciarskich w Czechach/Loučná nad Desnou/HOTEL ČERVENOHORSKÉ SEDLO- zima 2022

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z innymi dysfunkcjami w rozwoju, osoby niepełnosprawne do udziału w turnusie narciarskim, gdzie każdy ma równe szanse na naukę i zabawę na śniegu. Instruktorzy Fundacji mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami. Za naszą bazę wybraliśmy przepięknie położony ośrodek narciarski w Czechach, w malowniczej miejscowości Loučná nad Desnou.

Turnusy w terminach: 17.02 – 24.02.2023 (1 tydzień)

Miejsce: Czechy/Loučná nad Desnou/HOTEL ČERVENOHORSKÉ SEDLO

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Program turnusu:

* W programie turnusu są indywidualne zajęcia z naszym instruktorem w wersji „narciarz aktywny” bądź „narciarz pasywny”– 2 zajęcia dziennie po 45 min. – jedno przed obiadem, drugie po południu, razem 10 zajęć.

„narciarz aktywny” – dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem,  zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi jak również dla dzieci zdrowych. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo do zajęć jazdy na nartach prowadzona jest także aquaterapia oraz zajęcia z psychologiem. Zaletą turnusów jest to, że nasi instruktorzy narciarstwa mają doświadczenie i odpowiednie podejście w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Filmy z zeszłorocznego programu.

„narciarz siedzący” – dla dzieci z ograniczeniami w ruchu (z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zaburzeniami) z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.  Sprzęt rehabilitacyjno – rekreacyjny „Piloted dual ski” wraz z wyposażeniem jest przeznaczony dla wożenia na nartach osób z niepełnosprawnością ruchową. Do nart jest przymocowany wózek, w którym umieszcza się osobę niepełnosprawną, całością kieruje instruktor narciarstwa zjazdowego. Posiadanie takiego zestawu pozwala fundacji na zorganizowanie turnusów narciarskich także dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Filmy z zeszłorocznego programu.

Hotel: ČERVENOHORSKÉ SEDLO

Charakterystyka hotelu

Położony na dziewiczych terenach Jesioników, na wysokości 1013 m n.p.m. na terenie stacji narciarskiej o tej samej nazwie. Wspaniałe miejsce dla fanatyków narciarstwa i snowboardu.  Komfortowe zakwaterowanie w pokojach z własną łazienką i WC.

Od kuchni…

Restauracja zapewnia posiłki od rana do wieczora. Do wyboru jest menu stałe, a w czasie obiadu przygotowujemy menu dnia. Restauracja serwuje dania kuchni czeskiej, morawskiej oraz europejskiej.

Coś dla ciała i dla ducha
W tym hotelu po nartach na pewno nie będziecie się nudzić: lobby bar, pizzeria, restauracja, Centrum Wellness z saunami: parową, ziołową, fińską, gabinetem masażu,
które zostały przygotowane specjalnie dla poprawienia Waszego samopoczucia. Oprócz tego Centrum Wellness posiada podgrzewany basen, z bardzo komfortową temperaturą  28 st. Wymiary basenu to 12×6 metrów, basen posiada panele jacuzzi,  bicze wodne oraz bardzo popularną wśród gości podgrzewaną ławkę.

Okolica

W okolicy Wysokiego Jesioniku każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, znajduje się tutaj wiele zakładów uzdrowiskowych wartych odwiedzenia, takie jak Uzdrowisko Górskie Karlova Studanka, Uzdrowisko Jesioniky lub Uzdrowisko Termalne Velké Losiny. W okolicy znajduje się wiele atrakcji dla miłośników historii, takich jak jesionickie zamki, widok których zapiera dech w piersiach.

Stacja narciarska  Červenohorské sedlo to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarstwa zjazdowego na północnych Morawach. Jest położony na wysokości 1013 m n.p.m. Trasy narciarskie w ośrodku są na wysokości od 862 do 1164 m n.p.m. Warunki klimatyczne pozwalają na jazdę na nartach od połowy grudnia do końca marca. W ośrodku działa czteroosobowa kolejka z ruchomym pasem. Z górnej stacji kolejki można zjechać jedną z czterech, połączonych ze sobą tras zjazdowych – czarną, czerwoną, niebieską i żółtą. Ośrodek posiada snowpark.  Na terenie Červenohorskégo sedla narciarze mogą skorzystać także z innych usług, jak serwis, przechowalnia, wypożyczalnie,  punkty gastronomiczne.
Gastronomia

  • HOTEL – restauracja i bufet
  • Chata turystyczna – restauracja i bufet
  • Bufet na stoku północnym
Informacje praktyczne:
– karnet na wyciąg narciarski w pakiecie dostaje każdy uczestnik turnusu
– istnieje możliwość wypożyczenia kompletu (narty, buty, kijki, kask) wg lokalnego cennika.
– wszyscy uczestnicy turnusu mają nieograniczoną możliwość korzystania z basenu. Basen ma wymiary 12m x 6m. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 28,0°C 28,5°C.
– parking nieodpłatny
– przechowalnia sprzętu narciarskiego
– nauka jazdy na nartach dla osób towarzyszących dziecku za dodatkową odpłatnością (25 EUR/1 godzina zajęć indywidualnych, 30 EUR/ 1 godzina dla 2 osób, 35 EUR/godzina dla 3 osób).
– istnieje możliwość dodatkowych indywidualnych zajęć na basenie wg koncepcji Halliwick za dodatkową odpłatnością – 20 EUR/30 min.

Cena:
Termin 17.02 – 24.02.2022 (1 tydzień)
Wycena dla rodziny 2 osoby dorosłe + 1 dziecko w pokoju trzyosobowym, Standard:
Dziecko z nauką jazdy: 
1070 EUR – dziecko poniżej 12 lat
1250 EUR – dziecko powyżej 12 lat
Opiekunowie dziecka – 590 EUR x 2 = 1180 EUR

Cena jest przybliżona (zależy od aktualnej ceny pobytu w hotelu),  robimy dokładne wyceny na bieżąco, cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie (2 posiłki dziennie), zajęcia oraz atrakcje wg programu (nauka jazdy dla dziecka, karnet na wyciąg dla każdego płatnego uczestnika – także opiekunów i osób towarzyszących, opiekun od fundacji, korzystanie z basenu, podatek VAT).
Cena nie obejmuje: obowiązkowego ubezpieczenia NNW/Sport/KL, kosztów dojazdu i powrotu z hotelu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

DODATKOWO PŁATNE:

  • ubezpieczenie narciarskie wg aktualnych stawek  – obligatoryjne
  • Świat Saun + jacuzzi 90 min – osoba dorosła 200 CZK/8EUR, dziecko 135 CZK/6EUR
  • Siedziba Świat Saun + jacuzzi 90 min  do 15 osób – 5000 CZK/200 EUR


Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

* Podczas turnusu dostępne także zajęcia dodatkowe: aquaterapia 1 sesja/ 35 min – koszt 20 EUR. Zajęcia odbywają się w basenie w hotelu.
Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.
Zgłoszenia: biuro@dobrawioska.pl
Zapraszamy do galerii na relację z zeszłorocznych turnusów!