A oto Jaś Jaś ma 9 lat. Na świat przyszedł o czasie ale z niską masą urodzen…

A oto Jaś 🥰🥰

https://www.dobrawioska.pl/index.php/034-jas-salata/

Jaś ma 9 lat. Na świat przyszedł o czasie ale z niską masą urodzeniową. Bardzo szybko zdiagnozowano również niskie napięcie mięśniowe, które skutkowało głównie kłopotami z karmieniem. Jego mięśnie były na tyle słabe, że nie był w stanie ssać piersi ani butelki. Dalej pojawiły się problemy z trzymaniem głowy, siadaniem, chodzeniem, mową. Rozwój wszystkich umiejętności przychodził bardzo powoli i z pomocą rehabilitantów. W wieku 3 lat Jaś zaczął już wyraźnie odstawać od rówieśników nie tylko jeśli chodzi o rozwój psychoruchowy ale także emocjonalny. Pomimo bardzo przyjaznego i radosnego usposobienia nie potrafi do dnia dzisiejszego nawiązać relacji z rówieśnikami.

W 2014 roku zdiagnozowano u naszego Synka, jako jednego z kilkorga dzieci w Polsce bardzo rzadką i słabo poznaną chorobę genetyczną- zespół Koolen de Vries (mikrodelecja chromosomów 17q21).

Jasiek jest bardzo towarzyski, empatyczny i szalenie emocjonalny ale ze względu na spowolniony rozwój, upośledzenie umysłowe, bardzo niskie napięcie mięśniowe, kłopoty z sercem, mową i wzrokiem musi pozostawać pod stałą opieką neurologa, logopedy, psychologa, rehabilitanta, kardiologa i okulisty.

Zwracamy się do Państwa o pomoc finansową, co umożliwi Jasiowi udział w turnusie.

https://www.dobrawioska.pl/index.php/034-jas-salata/

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 034 Jaś

A oto nasz podopieczny Jaś 🥰🥰. Prowadzimy zbiòrkę na turnus rehabilitacyjny dla Jasia z naszą fundacją w Lądku…

Opublikowany przez Fundacja Dobra Wioska Poniedziałek, 18 listopada 2019