042 Alan

Data urodzenia: 04.01.2012

Podstawowa diagnoza: opóźnienie psycho-ruchowe spowodowane zmianami w móżdżku

Alanowi po urodzeniu od razu postawiono diagnoze: uszkodzenia móżdżku i nerwu wzrokowego.

Ciąża przebiegała bez zażutów, nic nie wskazywało na jakiekolwiek utrudnienia czy problemy, czekaliśmy tylko, aż w końcu urodzi się Nasz Alanek 🙂 Nie byliśmy gotowi, że na ”dzień dobry” dostaniemy dramatyczna informację od lekarzy: „ Alan nie będzie mówił, chodził…… i widział na lewe oko….”. Poczuliśmy się jakby świat zwalił się nam na głowę, ziemia runęła pod naszymi nogami!!

Wiedzieliśmy jednak, że nie możemy tkwić w rozpaczy…Wiedzieliśmy, że Nasz ukochany syn potrzebuje nas silnych i gotowych do działania. Potrzebował NAS rodziców, naszej miłości i opieki.

Stanęliśmy twardo na ziemi i rozpoczęliśmy walkę o lepsze dziś i jutro dla Alanka!.

Konsultacjom ze specjalistami, lekarzami… nie było końca, aż w końcu dostaliśmy promyczek nadziei! To wystarczyło aby rozpocząć walkę, bitwę… wojnę!!! Byliśmy gotowi aby zrobić wszystko co tylko najlepsze dla naszego synka.

Od drugiego miesiąca życia Alan rozpoczął rehabilitację i terapię. Codzienne regularne ćwiczenia, rehabilitacja stymulacja ciała – powoli zaczęła przynosić efekty.

Niestety nasze możliwości finansowe na wyjazdy na turnusy, wizyty rehabilitantów i terapeutów nie są dośc wystarczające. Basen, logopeda, zajęcia rehabilitacyjne, hipoterapia… To wszystko duże koszty, które staramy sie pokrywać, ale nie zawsze się udaje.

Nie możemy przerwać rehabilitacji, ponieważ Alan wciąż się rozwija obecnie ma 6 lat pojawiły się pierwsze słowa, pierwsze samodzielne kroki. Dla nas i Alana to wielkie sukcesy prowadzące do jego w miarę możliwości – samodzielności.

Przed nami długa droga, ale wiemy że warto. Nasz syn jest pogodnym i radosnym chłopcem chcącym funkcjonować tak jak jego rodzeństwo, koledzy i koleżanki. Alan chce biegać jak inni, móc jeździć na rowerze, hulajnodze jeździc na nartach. Chce robić to co inne zdrowe dzieci.

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na turnus rehabilitacyjny z aquaterapią, mikropolaryzacją, nauką jazdy na nartach.

Wiemy, że taka forma rehabilitacji i stymulacji pomoże mu zrobić kolejny krok w przód!

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 042 Alan