040 Klaudia

Data urodzenia: 19.11.2003
Podstawowa diagnoza: niewidoma, MPD, niedosłuch

 

Witamy serdecznie chcielibyśmy wam przedstawić naszą ukochaną Klaudie.
Będąc w ciąży dowiedziałam się że będziemy mieć bliźniaki chłopca i dziewczynkę , radość nie do opisania.
Jednak skończyła się w 24 tygodniu ciąży.Na świat przyszła Klaudia waga 700 g w zamartwicy (Apgar 1) i Daniel 650 g.
Lekarze nie dawali moim dzieciom szans ,jedynie Danielek wykazywał lepsze rokowania. Niestety w 2 dobie kiedy mogłam ich w końcu zobaczyć okazało się najgorsze Danielek zmarł (niewydolność oddechowo-krążeniowa).
Załamanie ,bezsilność ,ból, zamknięcie się w sobie to wszystko co mnie wtedy spotkało nie pozwoliło mi myśleć o Klaudii (pisząc to mam łzy w oczach-straszne przeżycie).Zmuszałam się aby iść na oddział odwiedzić Młodą ,strach był ogromny że usłyszę coś złego.
I zaczęło się…krwawienia dokomorowe 4 stopnia po stronie lewej i 2 po prawej ,sepsa ,przetrwały przewód tętniczy (operacja) kolejny raz sepsa. Dopiero w 48 dobie życia odłączono ją od respiratora. Kolejną traumą była rozwijająca retinopatia wcześniacza (5 stopnia), w 76 dobie życia wykonano zabieg laseroterapii. Po prawie 4 miesiącach pobytu w szpitalu wyszliśmy do domu.
Obecnie Klaudia ma 15 lat jest niewidoma ,stwierdzony niedosłuch ,porażenie mózgowe 4 kończynowe ,problemy z kręgosłupem (skolioza). Wzroku jej nie przywrócimy choć próbowaliśmy ,jedyne co możemy to usprawnić Klaudie aby mogła zobaczyć świat przez dotyk i słuch. Uwielbia rehabilitację ruchową jak ktoś poświęca jej czas jest pilną uczennicą ,uwielbia muzykę i zajęcia w wodzie. Jak każdy rodzic dla swojego dziecka chcę jak najlepiej ,my również chcemy spróbować różnych terapii.
Z chwilą dorastania Klaudii jej rozwój jakby stanął w miejscu. Jak była malutka małymi kroczkami było widać postępy. Teraz staje się coraz bardziej zamknięta na świat ,mamy wrażenie że potrzebuje czegoś więcej niż naszej codziennej obecności.
Turnusy rehabilitacyjne to jest to co wywołuje w naszej córeczce radość ,zajęcia ruchowe które są jej tak bardzo potrzebne a na które nie zawsze nas stać. Każdy nastolatek w wieku Klaudii chodzi na dyskoteki  ,do kina ze znajomymi ,wyjeżdża na wymarzone wakacje itp. a Klaudia siedzi w ciemnym ,zamkniętym świecie i czeka. My widzimy co sprawia jej radość i będziemy robić wszystko aby jak najczęściej widniała na jej twarzy. I dlatego sytuacja zmusza nas abyśmy prosili was ludzi dobrej woli o wsparcie choć niewielką wpłatą ,każdy grosz się liczy. Wierzę że  nam pomożecie bardziej usprawnić Klaudie ruchowo i społecznie aby w przyszłości mogła dawać sobie rade gdy nas zabraknie.

Z góry dziękujemy rodzice Klaudii

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 040 Klaudia