036 Jakub

Data urodzenia: 29.03.2007
Podstawowa diagnoza: rdzeniowy zanik mięśni typ 3

Kuba urodził 29 marca 2007 roku. Dostał 10 pkt w skal APGAR, był bardzo pogodnym i ruchliwym dzieckiem. Rozwijał się prawidłowo, dopiero w wieku 3 lat zaniepokoiło mni ejak synek zaczął chodzić. Chodził na palcach i bardzo często się przewracał, nie był w stanie dogonić rówieśników. Po wizytach kontrolnych, u lekarzy specjalistów w wieku 4 lat został zdiagnozowany w CZD. Lekarz prowadzący przekazując nam diagnozę powiedział prosto z mostu: “Państwa syn dostał wyrok! Ma RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI!!”. Kubuś obecenie ma 10 lat i jeszcze chodzi ale z co raz większą trudnością, pokonywanie schodów czy przeszkód na chodnikach jest bardzo dużym wyzwaniem dal niego. Często budzi się z bólem nóg, chodząć przewraca się.

Kuba nie chce się poddać i z całych sił walczy o to aby mógł jak najdłużej być sprawny i samodzielny, bardzo chętnie chodzi na rehabilitację i wykonuje wszekie ćwiczenia i zadania jakie wyznaczą mu rehabilitanci i fizjoterapeuci. Wie że tylko w taki sposób może pomóc sam sobie… Kuba jest bystry, mądry i dzielny!

Niestety choroba postępuje, powoli zanikają wszystkie mięśnie. Na daną chwilę jedyną opcją spowolnienia postępowania choroby jest codzienna rehabilitacja Kuby, która jest droga i nie jesteśmy w stanie opłacić większości zabiegów – pomaga rodzina przyjaciele, ale wciąż nie wystarcza to na pokrycie wszystkich kosztów związanych z chorobą Kubusia. Kuba chciałby funkcjonować jak reszta jego kolegów i koleżanek, móc bawić się z nimi jak zdrowy 10 latek. Biegać, wspinać się tak jak oni….

Rodzice chca wysłać Kubę na turnus rehabilitacyjny z aquaterapią, nauką jazdy na nartach, mikropolaryzacją i zajęciami z psychologiem. Jednakże koszty turnusu znacznie przewyższają możliwości rodziców. Dlatego rodzice Kubusia zwracają się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego. Aby mógł wyjechać i codziennie podejmował wyzwania, które poprawią mu komfort życia codziennego i może uda się odwlec skutki choroby, która z dnia na dzień zabiera Kubusiowi dzieciństwo…

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 036 Jakub