027 IGOR

Data urodzenia:  27.11.2013IGOR Florkowski

Podstawowa diagnoza: autyzm dziecięcy

Synek ma niecałe 4 latka , urodził się siny obwinięty 3 razy pępowiną , dostał 8 punktów lekarze w szpitalu powiedzieli będzie wszystko dobrze jak również chodziłam na wizyty kontrolne do lekarza nic niepokojącego nie zauważyliśmy rozwijał się prawidłowo do 22 miesiąca. Przestał mówić tak jak by zapomniał słów, których się nauczył , jego w sumie ulubionymi zabawami było kręcenie się w kółko i rozwalanie zabawek na dywanie, którymi kompletnie się nie interesował, zakładanie kosza na głowę od zabawek mógł tak chodzić z tym koszem całym dzień, zamykanie otwieranie drzwi, gaszenie zapalanie światła, bieganie po domu z kąta w kąt i krzyczenie wcale się nie męczył, jak również nie płakał jak się przewrócił jakby nie czuł bólu, przestał pokazywać ze ma mokro nie przeszkadzała mu zupełnie mokra pielucha. Przestał reagować na imię , zaczął zamykać się we własnym świecie .Po wielu badaniach i wizytach u specjalistów postawiono diagnozę Autyzm dziecięcy
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju. Do niedawna synek wypowiadał pojedyncze słowa komunikował potrzeby fizjologiczne potrafił wskazać paluszkiem, co chce. Lecz to wszystko się zatrzymało nastąpił regres w rozwoju Synek ma zaburzenia komunikacji, brak komunikacji słownej, bez kompensowania komunikacją pozasłowną brak dążenia do niej, nie wypowiada żadnych słów, stereotypowa zabawa, regres nawyków higienicznych, brak zainteresowania kontaktami społecznymi, duże kłopoty ze snem, zamykanie się we własnym świecie…. Przejawia zachowania agresywne i autoagresywne.

Wskazana jest stymulacja psychologiczno-pedagogiczno-logopedyczna , dzięki której będą usprawnione zaburzone funkcje. Terapia logopedyczna wpłynie na komunikacje Igora z otoczeniem. I poprawę mowy. Terapia Integracji Sensorycznej oraz terapia psychologiczno-pedagogiczna wpłyną na poprawę funkcjonowania, pozwolą na stymulacje rozwoju emocjonalnego, rozwiną umiejętności radzenia sobie z trudnościami w komunikacji społecznej. Zajęcia z pedagogiem usprawnią funkcje poznawcze, percepcyjno-motoryczne, poprawia funkcjonowanie motoryki dużej i motoryki małej, pozwolą na poprawę orientacji w otaczającym świecie.

Rokowania, co do poprawy funkcjonowania w ograniczonym zakresie są pozytywne, pod warunkiem regularnej, długotrwałej specjalistycznej rehabilitacji AUTYZM nie leczony może prowadzić do niebezpiecznego w skutkach regresu i zniewolić wszystko, co do tej pory udało się osiągnąć. Marzymy aby nasz syn mógł skorzystać z delfinoterapii, która daje duże szanse na poprawę jego funkcjonowania.

Zapraszamy również na bloga gdzie można dowiedzieć się więcej  o Igorku i jego codzienności: http://autyzm-igorka.blogspot.com/

Rodzice Igorka

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 027 Igor