026 Adam

Data urodzenia: 18.07.2013

Podstawowa diagnoza: brak gałek ocznych

Jak pokazać świat, opisać kształty i kolory dziecku, które zostało skazane na ciemność? Jak opisać złocistą jesień, słomiane lato czy żywą budzącą się do życia wiosnę ? Jak stać się oczami swojego dziecka, opisać wszystkie uroki naszego świata i sprawić, by jego życie było szczęśliwe – mimo wszystko…

Tuż po narodzinach , jak każda matka dostałam dzieciątko na ręce. Jego delikatne ciało oddawało mi swoje ciepło. Miniatura człowieka, którego pokochałam od pierwszych chwil. Ogromna radość i łzy , których gdy dapłyneły do oczu nie potrafiłam zatrzymać… No właśnie oczy… Jego powieki przez cały czas były zamknięte . Noworodki w pierwszych dniach przez większość czasu śpią – tak sobie tłumaczyłam. Dopiero po 3 dniach podczas rozmowy z lekarzem dowiedziałam się, że mój synek urodził się bez gałek ocznych .

Przerażenie, strach i panika. Jak to możliwe, co zrobiłam źle, jak mogłam temu zapobiec – czy mogłam? Ogromna ilość pytań w mojej głowie wirowała, a rozpacz doprowadzała mnie do szaleństwa. Spojrzałam na Adasia, a on jakby wyczł strach. Uśmiechnął się i swoją maleńka dłonią podarował mi najmocniejszy uścisk na świecie. Sama nie wiem, kto komu wtedy powinien powiedzieć : „ Dasz radę” – ja jemu, czy on – mój malutki synek – mi.

Rozpoczęły się poszukiwania informacji, co robić gdzie się udać. Adaś choć niedawno świętował swoje trzecie urodziny, przeszedł już 7 operacji wszczepienia do oczodołu implantów samorozprężających się typu ekspander. Silikonowe kulki zapewniają prawidłowe ciśnienie , niezbędne do stymulacji rozwoju kości twarzoczaszki. Dzięki nim buzia Adasia nie deformuje się. Adaś potrzebuje także, opieki rehabilitantów, terapeutów i specjalistów by dobrze się rozwijać.

Od pierwszych di Adaś musiał podjąć walkę z ciemnością. Tylko ona, jeśli z braku pieniędzy i ciągłej rehabilitacji nie zostanie przerwana, uchroni go przed tragicznymi skutkami.

Dzięki Adasiowi nauczyłam się inaczej patrzeć na świat i mieć nadzieję… Dumę i wstyd schowałam w kieszeń i nauczyłam się prosić o pomoc. Wierzę , że cały trud nie pójdzie na marne i dzięki Waszej ogromnej pomocy, w przyszłości będzie łatwiej mu żyć.

Magdalena mama

 

Prowadzimy zbiórkę na delfinoterapię oraz inne formy rehabilitacji dla Adasia

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 026 Adam