025 Jakub

Jakub Życzkowski

Data urodzenia: 09.06.2006
Podstawowa diagnoza: Opóźnienie psychoruchowe, upośledzenie w stopniu umiarkowanym

Kuba ma 8 lat. Na dzień dzisiejszy diagnoza to opóźniony rozwój psychoruchowy, opóźnienie mowy, niezgrabność ruchowa, wiotkość mięśni , nadpobudliwość psychoruchowa.

Od urodzenia rozwijał się zbyt wolno. Od samego początku szukaliśmy przyczyny. Gdy miał 3 lata wreszcie zdiagnozowano epilepsję, jednak było to na tyle późno, że padaczka mocno zahamowała rozwój. Chłopiec w wieku 3 lat nie mówił, prawie nie reagował na swoje imię, nie wykonywał poleceń i do tego bardzo często głośno piszczał. Od najmłodszych lat jest pod opieką kilku neurologów, psychiatry, pedagogów, logopedy oraz różnych terapeutów. Wszystkie rehabilitacje ( biofeedback, rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, zajęcia z logopedą i inne) przez te wszystkie lata wspomagały rozwój Kuby, jednak dopiero DELFINOTERAPIA przyniosła niesamowite zmiany. Przed pierwszą delfinoterapią w roku 2013 Kuba był bardzo agresywny, jego mowa była opóźniona około 3-4 lata, chłopiec uciekał i nie wracał, gdy się go wołało, miał wielkie problemy z koncentracją uwagi i wykonywaniem poleceń. Po dwóch tygodniach rehabilitacji pod opieką specjalistów z fundacji Dobra Wioska Kuba zrobił ogromne postępy- agresja prawie zanikła, przestał uciekać, zaczął wypowiadać się całymi zdaniami, stał się bardziej kontaktowy i chętniejszy do współpracy. Na „delfiny” pieniążki zbierała cała rodzina, przyjaciele, zostały zorganizowane koncerty charytatywne. W kolejnym roku 2014 również udało nam się sfinalizować wyjazd Kubusia na delfinoterapię z Dobrą Wioska. Po drugiej rehabilitacji z tymi wspaniałymi zwierzętami Kuba znów zrobił wielkie postępy- stał się bardzo uczuciowy, ogromnie zmieniło się jego zachowanie, wyciszył się, uspokoił, poza tym wreszcie nauczył się jeździć na 4-kołowym rowerze, obsługiwać mysz komputera.

Delfinoterapia bardzo pomaga Kubie i przynosi wspaniałe efekty, które są udokumentowane medycznie, jednak wyjazd na tę rehabilitację to wielki wydatek. Kuba wychowuje się tylko z mamą, tym bardziej zebranie takiej sumy jest bardzo trudne.

BARDZO PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE, KTÓRE JEST POTRZEBNE DO DALSZEGO WSPOMAGANIA JEGO ROZWOJU A W PRZYSZŁOŚCI DA MU SZANSĘ NA SAMODZIELNE ŻYCIE.

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 025 Jakub