024 Jakub

Jakub Kubaczka_zmniejszoneData urodzenia: 28.12.2007
Podstawowa diagnoza: autyzm wczesnodziecięcy

U Kubusia w wieku 3 lat został zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy. Ta podstępna choroba odebrała chłopcu normalne dzieciństwo, postawiła niewidzialny mur oddzielający go od otoczenia.
U Kubusia stwierdzono znaczne opóźnienie rozwoju umysłowego, dlatego wymaga on kształcenia specjalistycznego dla dzieci z autyzmem. Jednakże w ocenie lekarzy i terapeutów jest on dzieckiem wysoko rokującym, co oznacza, że dzięki intensywnej terapii ma ogromne szanse na powrót do zdrowia.

Od 2011 roku, Kubuś miał i ma nadal wiele godzin rehabilitacji: zajęć z terapeutami, pedagogami, psychologiem, logopedą, hipoterapii, nauki pływania i wiele innych, łączących się z dojazdami do lekarzy i na zajęcia ze względu na miejsce zamieszkania na wsi. W roku 2013 dzięki przeprowadzonym badaniom genetycznym została wykryta nietolerancja glutenu czyli celiakia i na stałe została wprowadzona ścisła dieta.
Kubuś w 2015 roku był po raz pierwszy na delfinoterapii. Efekty po tym turnusie nas mile zaskoczyły i marzymy o kolejnym takim turnusie.
Na początku 2016 roku, Kubuś uczestniczył w turnusie narciarskim. Poprawił w znacznym stopniu koordynację ruchową oraz umiejętności narciarskie oraz inne aspekty związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie.
Na dzień dzisiejszy, Kubuś chodzi do normalnej, publicznej szkoły podstawowej z nauczycielem wspomagającym.
Opłacenie tego typu terapii i turnusów jest dla rodziców Kuby dużym obciążeniem finansowym. Autyzm na dzień dzisiejszy można leczyć bardzo skutecznie, ale do tego jednak są potrzebne duże nakłady finansowe, których rodzice nie są w stanie pokryć. Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe dla naszego dziecka. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza suma.
Informacje na temat leczenia i postępów Kubusia znajdą Państwo na stronie:
www.pomagamykubie.com

Jakub uwielbia jazdę na nartach, dlatego już zaczął zbierać pieniążki aby móc wyjechać w ferie zimowe na turnus narciarski

Zbiórka na rzecz podopiecznego Jakuba na turnus rehabilitacyjny z nauką jazdy na nartach.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 024 Jakub