020 Jakub

Jakub WierakData urodzenia: 17.05.2003
Podstawowa diagnoza: autyzm

Kuba został zdiagnozowany przez mamę w wieku 1,5 roku, a przez Fundację Synapsis w wieku ok. 3 lat. Oczywiście diagnoza była jedna autyzm.

Kuba jest naszym słodziakiem z przepięknym uśmiechem, ale są problemy związane z chorobą które nie ułatwiają mojemu synkowi funkcjonowania na co dzień. Najważniejszym jest trudność w koncentrowaniu się i bardzo słabo rozwinięta mowa. Nadzieją na rozwiązanie ich jest delfinoterapia, która pomoże zburzyć ograniczenia związane z tą chorobą.

Kuba obecnie jest uczniem szkoły podstawowej i jest raczej typem sportowca niż naukowca jego pasją jest pływanie ( pływamy na basenie 2x w tygodniu), narty, piłki (gram z mamą w kosza i nogę – nie ma w naszym małym mieście klubu który doceniłby umiejętności Kuby) i posiada wiele innych ukrytych talentów. Kuba uczęszcza również na zajęcia dodatkowe – oczywiście jest to logopeda, integracja sensoryczna, masaże itd.

Mama jest osobą pracującą i stara się zaspokoić wszelakie potrzeby terapeutyczne Kuby, ale wyjazd na delfinoterapię leży poza możliwościami finansowymi mamy, a wiem że byłaby to fantastyczna terapia zwłaszcza dla kogoś kto tak kocha wodę….

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 007 Natalia Dobska 020 Jakub