014 Julia

Julia SitkowskaData urodzenia: 04.12.2005
Podstawowa diagnoza: Zespół de Morsier  Septo – Optic Dysplasia, dziecko niewidome

APEL O POMOC!

Nazywam się Julia Sitkowska, obecnie mam dziewięć lat i mieszkam w Brodnicy. Jestem dzieckiem, które chce bawić się i śmiać jednak choroba napisała zupełnie Inny scenariusz dla mojego życia…..odebrała mi wzrok. Po kilku latach zostałam zdiagnozowana przez lekarzy z Austrii. Jest to bardzo rzadki zespół genetyczny de Morsier Septo – Optic Dysplasia co daje wrodzoną ślepotę.

Mimo swojej niepełnosprawności jestem dzielną dziewczynką. Dla mamy i taty choć ciężko chora i opóźniona w rozwoju jestem czymś najlepszym co mogło ich w życiu spotkać. Rodzice robią wszystko, żeby polepszyć jakość mojego życia. Dzięki dotychczasowej pomocy ludzi dobrej woli oraz zbiórce 1% podatku przeszłam sześć eksperymentalnych zabiegów komórkami macierzystymi w Chinach, został dostosowany pokój do specjalistycznej rehabilitacji wzroku, uczestniczyłam trzy razy w delfinoterapii oraz systematycznie korzystam ze specjalistycznej rehabilitacji w Brodnicy i Toruniu.

Dziś chodzę do drugiej klasy szkoły podstawowej specjalnej, samodzielnie poruszam się po domu, bawię się i często uśmiecham choć lekarze nie dawali moim rodzicom żadnych nadziei.

„My rodzice chcemy, aby nasze dzieci miały coś więcej z życia niż tylko codzienne zmaganie się ze swoją niedoskonałością.”

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 014 Julia