012 Olivia

Olivia Dydyna

Data urodzenia: 26.02.2009
Podstawowa diagnoza: LBSL

Moja córeczka Olivia jest 6 letnią bystrą i wesołą dziewczynką. Przed trzema laty zdiagnozowano u niej bardzo rzadka chorobę- LBSL. Olivia jest piątym znanym dzieckiem w Europie chorującym na te chorobę. LBSL- to choroba centralnego ośrodka nerwowego w mózgu, co oznacza ze komórki nerwowe uszkadzają się co prowadzi do ich obumierania i niepełnosprawności Olivii w najlepszym przypadku. Nikt nie wie jak szybko choroba będzie postępować i jak będzie przebiegać. LBSL – co to oznacza dla Olivii?

Olivia ma ciągłe poczucie zdrętwiałych rak i nóg ( jak sama mówi – czuje mrówki lub szpilki), ma silne drżenia w dłoniach i nogach co bardzo „przeszkadza” w zwykłych codziennych czynnościach i chodzeniu, jest nadwrażliwa na ból. Olivia musi bardzo dużo ćwiczyć żeby być sprawna fizycznie ( fizjoterapia, ergoterapia, logopedia, pływanie i cała reszta ćwiczeń które robimy w domu). Bo niestety nawet dwudniowy brak ćwiczeń objawia się trudnością w wstaniu z łóżka.

Każde, nawet lekkie przeziębienie pogarsza jej stan fizyczny i potrzeba tygodni ciężkiej pracy by wrócić do poprzedniego stanu jej sprawności. W tym roku udało nam się wyjechać z Fundacją Dobra Wioska na turnus Delfinoterapii do Turcji, bez wielkich oczekiwań ale z wiara ze może i Olivii pomoże!!
Efekty po pierwszym tygodniu były zadziwiające!! Olivia stała się spokojniejsza, drżenia i zdrętwienie ustąpiło w dużym stopniu. Olivia zobaczyła że może być lepiej, że życie może być dla niej łatwiejsze!!

Mimo że pracuje zawodowo to niestety moje zasoby finansowe nie pozwalają mi na coroczny udział Olivii w Delfinoterapii.

I tu nasza prośba do Państwa!!!

Kochani pomóżcie Olivii z jej wyścigiem z czasem!!! Dzięki Waszej pomocy – przekazując 1% z podatku na Delfinoterapię dla Olivii nasze marzenia staną się rzeczywistością!!

Dziękuje z całego serca za okazana pomoc- mama Olivii Mariola

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 012 Olivia