004 Jakub

Jakub WiechowiczData urodzenia: 26.06.2006
Podstawowa diagnoza: autyzm, epilepsja

Jakub urodził się 26.06.2006 roku. Dostał 10 pkt w skali APGAR, był  ślicznym, spokojnym niemowlakiem. W wieku 4 miesięcy przy badaniu USG przezciemiączkowym zauważono nieprawidłowości w budowie mózgu. Badanie MR głowy wykryło wadę centralnego układu nerwowego (wada rozwojowa linii pośrodkowej w postaci braku podziału środkowych części mózgu w partiach podstawowych oraz braku części środkowo dolnej szczeliny międzypółkulowej, brak trzonu, zniekształcone kolano i płat ciała modzelowatego). Zanim Jakub ukończył pierwszy rok życia objawiła się padaczka, zanim ukończył trzy latka zdiagnozowano autyzm.
Komunikacja z naszym dzieckiem jest utrudniona, nie rozmawia jak inne dzieciaki, nie potrafi wyrazić swoich potrzeb, obaw, emocji, nie potrafi opowiedzieć co go martwi, czego się obawia a to czasami powoduje napady złości i agresji. Staramy się nauczyć syna funkcjonowania w świecie, którego do końca nie pojmuje, który odbiera zupełnie inaczej niż zdrowe dzieci. Jakub od urodzenia jest intensywnie rehabilitowany: integracja sensoryczna, hipoterapia, basen, terapia behawioralna, logopedyczna, pedagogiczna. Przełomem w rehabilitacji był pierwszy wyjazd na delfinoterapię. Kolejne wyjazdy i spotkania z delfinami dały niesamowite efekty. Kuba zaczął otwierać się na świat a my poczuliśmy nadzieję, że autyzm można pokonać.
Obecnie Kuba uczęszcza do szkoły specjalnej. Potrzebuje profesjonalnej, stałej, intensywnej rehabilitacji, wymaga specjalnej diety i suplementacji, które są bardzo kosztowne. Oboje z mężem pracujemy jednak nie na wszystkie możliwe formy pomocy starcza nam funduszy. Dlatego bardzo proszę o pomoc,
z całego serca dziękujemy,
Katarzyna i Michał Wiechowicz

Dzięki Państwa wpłatom Kuba w roku 2016 był uczestnikiem turnusu z nauka jazdy na nartach, w przyszłym roku też chciałby wziąć udział w turnusie.

Dlatego prowadzimy zbiórkę dla naszego podopiecznego Kuby, aby zimą 2017 roku mógł ponownie wyjechać na narty.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 004 Jakub