005 Patryk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Data urodzenia: 23.05.2002
Podstawowa diagnoza: MPD, niedowidzenie

Patryk choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma kłopoty ze stopami (stopy końsko-szpotawe) oraz ze wzrokiem (oczopląs i duże niedowidzenie – w lipcu 2015 r. przeszedł w Katowicach kolejną już operację oczu). W ostatnim czasie zdiagnozowano u niego młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. W grudniu 2015 r. przeszedł operację wydłużenia ścięgna Achillesa w lewej nodze.

To wszystko powoduje, że Patryk wymaga nieustannej i intensywnej rehabilitacji. Potrzebuje też specjalnego obuwia ortopedycznego.

Dzięki środkom zebranym w ubiegłym roku udało się sfinansować udział Patryka w turnusie intensywnej rehabilitacji z aguaterapią, który odbędzie się w terminie 13-20 lutego 2016 r. W trakcie tego turnusu Patryk będzie wykonywał indywidualnie dobrane ćwiczenia w basenie, które wpłyną korzystnie na jego sylwetkę. Dodatkowo będzie miał zapewnioną konsultację lekarza ortopedy oraz zabiegi kinezyterapii. Uzupełniające zajęcia polisensoryczne pozwolą rozwinąć zmysły, koncentrację, komunikację oraz sferę emocjonalną, kognitywną i społeczną.

Naszym marzeniem jest to, by w nadchodzącym roku Patryk wziął także udział w turnusie delfinoterapii. Organizuje go Fundacja „Dobra Wioska”. Badania pokazują, iż delfinoterapia powoduje dużą stymulację o charakterze poznawczym, komunikatywnym, emocjonalnym oraz społecznym. To wpływa na wyniki uczenia się, rozwój umysłowy oraz socjalizację dziecka. Prowadzi także do poprawy napięcia mięśniowego, co objawia się zmianą w ruchach dziecka w kierunku większej dokładności, poszerzenia zakresu możliwych do wykonania ruchów. Towarzyszy temu poprawa mowy.

Niestety z powodu ciężkiej sytuacji materialnej rodzice Patryka sami nie są w stanie opłacić kosztów takiego wyjazdu.

Dlatego dziękując z całego serca wszystkim, którzy do tej pory wsparli finansowo 1% podatku walkę o zdrowie Patryka, bardzo proszę o dalsze wsparcie.

Mama Patryka

Lucyna

Zbiórka dla podopiecznego Patryka Tukalskiego na turnus rehabilitacyjny z delfinoterapią we wrześniu 2016 roku.

Patryk uwielbia wodę, w niej czuje się jak ryba! Wpłaty dla Patryka będą przekazane na turnusy z aquaterapią i delfinoterapią.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dobra Wioska

PKO BANK POLSKI S.A.
74 1440 1387 0000 0000 1289 2926

tytułem:
Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 005 Patryk