Turnusy narciarskie dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju – Pampeago/Włochy

SONY DSC

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z innymi dysfunkcjami w rozwoju, osoby niepełnosprawne do udziału w turnusie narciarskim, gdzie każdy ma równe szanse na naukę i zabawę na śniegu. Instruktorzy Fundacji mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami. Za naszą bazę wybraliśmy przepięknie położony ośrodek narciarski we Włoszech, Val di Fiemme – Pampeago.

Turnusy w terminach: 08.12 – 15.12.2018 (1 tydzień), 15.12 – 22.12.2018 (1 tydzień)
Termin nadsyłania zgłoszeń:  do 30.11.2018

Turnusy w terminach: 16.03 – 23.03.2019 (1 tydzień), 23.03 – 30.03.2019 (1 tydzień)

Miejsce: Włochy –Val di Fiemme – Pampeago
Termin nadsyłania zgłoszeń:  do 23.02.2019

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Program turnusu:

* W programie turnusu są indywidualne zajęcia z naszym instruktorem w wersji „narciarz aktywny” bądź „narciarz pasywny”– 2 zajęcia dziennie po 45 min. – jedno przed obiadem, drugie po południu, razem 10 zajęć.

„narciarz aktywny” – dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem,  zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi jak również dla dzieci zdrowych. Program turnusu rehabilitacyjnego jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo do zajęć jazdy na nartach prowadzona jest także aquaterapia oraz zajęcia z psychologiem. Zaletą turnusów jest to, że nasi instruktorzy narciarstwa mają doświadczenie i odpowiednie podejście w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Filmy z zeszłorocznego programu.

„narciarz siedzący” – dla dzieci z ograniczeniami w ruchu (z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zaburzeniami) z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu do zwożenia Piloted dual ski.  Sprzęt rehabilitacyjno – rekreacyjny „Piloted dual ski” wraz z wyposażeniem jest przeznaczony dla wożenia na nartach osób z niepełnosprawnością ruchową. Do nart jest przymocowany wózek, w którym umieszcza się osobę niepełnosprawną, całością kieruje instruktor narciarstwa zjazdowego. Posiadanie takiego zestawu pozwala fundacji na zorganizowanie turnusów narciarskich także dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Filmy z zeszłorocznego programu.

Hotel: Sporthotel Pampeago
Uczestnicy będą zakwaterowani w 3 – gwiazdkowym hotelu z basenem, położonym tuż przy stoku. Hotel cechuje miła atmosfera, ładne wnętrza, komfortowe pokoje z łazienkami oraz smaczna kuchnia.


Infrastruktura
Pokoje z łazienką i suszarką do włosów, telefonem i TV, niektóre posiadają balkon. Restauracja, american bar, tawerna, sala bilardowa, sala TV, fitness centre z krytym podgrzewanym basenem, sauną, łaźnią turecką, solarium siłownią i salą masażu, salą gier, mini club, sala konferencyjna, winda (do 3. piętra), ogrzewany ski-room, parking.

Charakterystyka hotelu
Położony w samym sercu Alpe di Pampeago tuż przy wyciągu krzesełkowym należącym do Ski Centre Latemar. Wspaniałe miejsce dla fanatyków narciarstwa i snowboardu. Wnętrza pomieszczeń hotelowych urządzone są w ramach konwencji klasycznej elegancji.

Wasz własny kąt
Hotel jest sporą strukturą dysponującą aż 93 pokojami 1-, 2-, 3- i 4-osobowymi. W pokojach z łazienką, telefonem i TV barwy elementów dekoracyjnych pięknie harmonizują z meblami, tworząc spójną szykowną kompozycję. Niektóre pokoje posiadają balkon.

Od kuchni…
Różnorodna gama smaków włoskich i światowych serwowana w formie bufetu śniadaniowego z przekąskami na dobry początek dnia oraz w 3-daniowej kolacji z barem sałatkowo-warzywnym.

Coś dla ciała i dla ducha
W tym hotelu po nartach na pewno nie będziecie się nudzić: american bar, tawerna, sala bilardowa, sala TV – to rozrywki, na które możecie tu liczyć. Oprócz tego Fitness Centre z krytym podgrzewanym basenem, sauną, łaźnią turecką, solarium siłownią i salą masażu, które zostały przygotowane specjalnie dla poprawienia Waszego samopoczucia.

Dla naszych najmłodszych
Sala gier, animacja z zawsze uśmiechniętymi animatorami oraz mini club to atrakcje organizowane z myślą o naszych najmłodszych pociechach.
Internet
W całym hotelu, płatny 4 euro za godzinę lub 15 euro za tydzień.

Stacja narciarska Val di Fiemme – Przedsionek Dolomitów
Val di Fiemme nazywany jest przedsionkiem Dolomitów, gdyż zaczynają się tu monumentalne, charakterystyczne dla tego rejonu, góry. W jego skład wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Głównymi miejscowościami rejonu są Cavalese i Predazzo, pozostałe nieco mniejsze to między innymi Stava, Panchià i typowo narciarska miejscówka Pampeago. Sezon rozpoczyna się od pierwszych dni grudnia i trwa do początku kwietnia. Stoki położone są na wysokości od 1000 do 2300 m.n.p.m., co gwarantuje pewne warunki śniegowe. Bogata, nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli każdego – od początkujących po zaawansowanych narciarzy.
Informacje praktyczne:
– karnet na wyciąg narciarski w pakiecie dostaje każdy uczestnik turnusu
– istnieje możliwość wypożyczenia kompletu (narty, buty, kijki, kask) za ok. 150 zł/osoba za turnus.
– wszyscy uczestnicy turnusu mają nieograniczoną możliwość korzystania z zaplecza SPA: basen, sauna, siłownia, jacuzzi. Basen ma wymiary 18m x 9m i głębokość od 0.8m do 1.50m. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 27,5°C 28,5°C.
– parking nieodpłatny
– przechowalnia sprzętu narciarskiego
– nauka jazdy na nartach dla osób towarzyszących dziecku za dodatkową odpłatnością (70 zł/1 godzina zajęć indywidualnych, 100 zł/ 1 godzina dla 2 osób, 130 zł/godzina dla 3 osób).
– istnieje możliwość dodatkowych indywidualnych zajęć na basenie wg koncepcji Halliwick za dodatkową odpłatnością – 70 zł/30 min.

Cena:
Termin 08.12 – 15.12.2018 (1 tydzień), 15.12 – 22.12.2018 (1 tydzień)
Termin 16.03 – 23.03.2019 (1 tydzień),  23.03 – 30.03.2019 (1 tydzień)
Wycena dla rodziny 2 osoby dorosłe + 1 dziecko w pokoju trzyosobowym, Standard:
Dziecko z nauką jazdy: 
930 EUR – dziecko poniżej 8 lat
1050 EUR – dziecko 8-12 lat
1190 EUR – dziecko powyżej 12 lat
Opiekunowie dziecka – 585 EUR x 2 = 1170 EUR

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie (2 posiłki dziennie), zajęcia oraz atrakcje wg programu (nauka jazdy dla dziecka, karnet na wyciąg dla każdego płatnego uczestnika – także opiekunów i osób towarzyszących, opiekun od fundacji, podatek VAT.
Cena nie obejmuje: ubezpieczenia NNW/Sport/KL, kosztów dojazdu i powrotu z hotelu, wypożyczenia sprzętu narciarskiego.
Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
* Podczas turnusu dostępne także zajęcia dodatkowe: aquaterapia 1 sesja/ 35 min – koszt 20 EUR. Zajęcia odbywają się w basenie w hotelu.
Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji.

Zgłoszenia: biuro(małpa)dobrawioska(kropka)pl
Zapraszamy do galerii na relację z zeszłorocznych turnusów!