Aktualna oferta turnusów rehabilitacyjnych z aquaterapią

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe rozpoczynające się od sobót w terminach:

lato 2016:

1 lipca – 10 września 2016, Lądek Zdrój

w tym 20 sierpnia – 10 września 2016 turnusy z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

zima: 2017
14 stycznia – 25 lutego 2017, Lądek Zdrój, turnusy z dodatkową terapią  Mikropolaryzacją

Pobierz Formularz zgłoszeniowy i odeślij wypełniony na adres mailowy Fundacji.

Turnus jest przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi. Program turnusu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika.

Za naszą bazę wybraliśmy uzdrowisko Lądek Zdrój (pobierz informator), to spokojna, piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat i lecznicze wody spowodowały, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce.

Cena pakietu terapeutycznego: 1600 zł / 2 tygodnie lub 900 zł / 1 tydzień (cena nie zawiera kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia)

Istnieje możliwość finansowania turnusu ze środków PFRON oraz dofinansowanie od Fundacji Dobra Wioska.

Program 1 tygodniowy:

– AQUATERAPIA czyli terapia w wodzie prowadzona według koncepcji HALLIWICK:  5 sesji indywidualnych po 35 min. każda oraz 1 sesja grupowe po 35 min. każda,
Zajęcia indywidualne oraz grupowe z Aquaterapii będą odbywać się na terenie basenu w Hotelu Trojan oraz hotelu Mir-Jan.

– Konsultacja i cykl zajęć z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO: 2 zajęcia indywidualne i 2 zajęcia grupowe, zajęcia trwają 40 min.

– ARTETERAPIA / STYMULACJA POLISENSORYCZNA: 5 sesji zajęć grupowych po 40 min.

Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji: Izabela Haraburda, Oksana Dąbrowska, Marcin Węgliński.

Relacje zdjęciowe z turnusów:

Dodatkowe zabiegi i usługi:

Hipoterapia: Piotr Kornaś Fizjoterapia,  Romanowo 15,  Romanowo (7 km od Lądka Zdrój),

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury, w pięknie położonej miejscowości Romanowo. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali.

Koszt 1 sesji: 50 zł /30 min/osoba.

Fizykoterapia:

– pakiet: konsultacja lekarza i 10 sesji zgodnie z jego zaleceniami z zakresu KINEZYTERAPIA/ FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Willi Bursztynowe Buki) – 250 zł/pakiet

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł/1 zabieg
Konsultacja psychologa – 90 zł
Psychoterapia – 100 zł/ sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg cennika
Narciarstwo: Stacja Lądek Zdrój
Nauka jazdy na nartach z naszym fundacyjnym instruktorem – 70 zł/1godz.

Dla uczestników naszego turnusu:
Karnety  narciarskie  na  stoku  Lądek  Zdrój  z rabatem od cen podstawowych obowiązujących w cenniku na sezon 2016/2017 (http://www.czarnagora.info/narty/ladek/ladek.html).
Wypożyczenie sprzętu narciarskiego w zaprzyjaźnionych wypożyczalniach – rabat dla grupy z Fundacji od cen podstawowych obowiązujących w cenniku na sezon 2016/2017.

Zobacz także: Aktualna oferta turnusów rehabilitacyjno – sportowych w Lądku Zdrój – lato 2016

Zakwaterowanie:

* Willa Bursztynowe Buki, Lądek Zdrój, ul. Graniczna 18, obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przychodnia rehabilitacyjna w sąsiednim budynku.

*Hotel TROJAN,   ul. 57-540 Lądek-Zdrój ul. Leśna 4a. Hotel Trojan jest położony u podnóża góry Trojak na skraju malowniczego i najstarszego w Polsce Uzdrowiska Lądek – Zdrój. Usytuowanie Hotelu daje mu ogromne możliwości związane zarówno z leczeniem chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego i układu krążenia (odległość od największej pijalni wód „Wojciech” to 600m) jak również z turystyką (budynek jest położony na skraju ogromnych połaci leśnych). W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Hotel ma szeroką ofertę usług SPA.

*Hotel Mir-Jan ul. Kościuszki 78, Lądek-Zdrój, który dysponuje własnym  basenem, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest  położony na skraju części zdrojowej Lądka-Zdroju, nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe. Komfortowo wyposażone pokoje 2 + 1 lub 3 + 1, w każdym pokoju łazienka, TV, bezpłatne WiFi. Parking oraz wellness & spa w cenie noclegu. W cenie pokoju śniadanie, dodatkowo płatne posiłki: dwudaniowy obiad lub kolacja w formie bufetu szwedzkiego, możliwa dieta bezglutenowa i wegetariańska. Istnieje możliwość zamówienia noclegu bez pełnego wyżywienia. Dzieci do lat 3 bezpłatnie! W sąsiedztwie stajnia, świeże ryby. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

* istnieje również możliwość zakwaterowania we własnym zakresie.

Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD z dostępnością kanałów satelitarnych. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących.

Pokoje typu:
TWIN – pokoje dwuosobowe (175zł/doba = 2490 zł/14 dni):
Wygodne i eleganckie pokoje, wyposażone w podwójne łóżka z wyjątkowo ergonomicznymi materacami. Każdy z pokoi posiada aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. Precyzyjne i komfortowe wykończenie wnętrz sprzyja wspólnie spędzonym chwilom.
STUDIO – pokoje dwuosobowe (180zł/doba = 2520 zł/14 dni)
Wyjątkowo     komfortowe    i     funkcjonalne     pokoje,     które    składają    się     z     osobnej     sypialni z podwójnymi łóżkami i eleganckimi łazienkami oraz aneksu kuchennego z jadalnią. Wszystkie pomieszczenia połączone są w studio, zapewniając powiększoną przestrzeń dla najbardziej wymagających gości.
POKOJE RODZINNE (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) – 235zł/doba = 3290 zł/14 dni
Przestronne pokoje z dużymi łóżkami oraz z sofą, która posiada funkcję spania, przygotowane są z myślą o rodzinach z dziećmi, które cenią sobie połączenie funkcjonalności, komfortu i miłego rodzinnego wypoczynku. Każdy z pokoi rodzinnych posiada kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz część jadalną, a także łazienkę z prysznicem.

Wyżywienie we własnym zakresie lub w pobliskim sanatorium Jubilat. Cennik za osobę: śniadanie 10 zł, obiad 22 zł, kolacja 13 zł

TERAPIA W WODZIE PROWADZONA WEDŁUG KONCEPCJI HALLIWICK – opis metody