Pływanie z delfinami – coaching z udziałem delfinów dla dorosłych i dzieci – Turcja sezon 2017

Turnusy tygodniowe w terminie od 03.05.2017 – 24.05.2017 oraz 20.09 – 18.10.2017 w Turcji/ Alanya oraz 26.05 – 01.09.2017 w Turcji/Kusadasi
PhD Oksana Dąbrowska prowadzi od wielu lat sesje coachingu oraz warsztaty rozwoju osobistego metodą psychologii procesu. Zauważyła ona, że osoby, które się zgłaszają do niej najczęściej mają problem z motywowaniem siebie do wprowadzenia w swoje życie zmian lub nowego sposobu myślenia i funkcjonowania. Osoby te teoretycznie wiedzą czego chcą, lecz brakuje im tak zwanego „poweru”. Spotkanie z delfinem w połączeniu z warsztatami i sesjami coachingu dostarcza takiego zastrzyku energii, niezbędnej, aby zmiana mogła nastąpić szybciej. Kontakt z delfinami oraz pobyt w niezwykle sprzyjających warunkach przyrodniczych wspomaga szybką regenerację sił oraz skuteczność coachingu.
Dlaczego to działa?
Delfin należy do zwierząt, które funkcjonują w ramach złożonego systemu społecznego. U takich zwierząt zachodzi wzajemna stymulacja do działań, które wykonują członkowie wspólnoty. Delfiny cechuje wysoka inteligencja oraz elastyczność w zachowaniu. W związku ze wzmożonym kontaktem wewnątrz gatunku, delfiny podtrzymują podobne relację także z ludźmi. Zadaniem coacha jest modelowanie kontaktów społecznych swojego klienta. Delfin staje się swoistym modelem, lub inaczej mówiąc co-coachem, z którym można przećwiczyć różne zachowania w atmosferze zabawy oraz braku oceniania. Ważny czynnik terapeutyczny stanowi także naturalny sonar delfina, który działa podczas kontaktu z człowiekiem. W wyniku działania naturalnego sonaru delfina w mózgu jest indukowany rytm alfa, działający odprężająco na organizm. Następuje synchronizacja półkul mózgowych. Metoda ma także działanie relaksujące, jest wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń układu nerwowego. Pod wpływem naturalnego ultradźwiękowego oddziaływania sonaru delfina wzrasta poziom endorfin, tak zwanych „hormonów szczęścia”, co powoduje, że człowiek odczuwa wzrost sił witalnych i ogólnej motywacji życiowej.
Mimo, że obcowanie z delfinem w trakcje sesji coachingu wygląda jak ciekawa spontaniczna zabawa, stanowi ono głęboko przemyślaną strategię treningową, ukierunkowaną na realizację specjalnie dobranego zestawu ćwiczeń skierowanych na rozwój nowych umiejętności. Wzrasta samoocena, a wraz z nią poczucie pewności siebie, a to są właśnie fundamenty na których coach umiejętnie wspiera nabywanie i umocowanie pozytywnych wzorców stosunku do siebie oraz funkcjonowania w świecie u danej osoby.
Program 1 tygodniowego kursu zakłada:
* Indywidualne pływanie z delfinami (25 minut) – to niezwykła możliwość doświadczyć bliskiego kontaktu z tymi wspaniałymi zwierzętami oraz delfinoterapii. Metoda ta bazuje na naturalnym zjawisku echolokacji właściwym dla delfinów, wywołującym sonoforezę, czyli zwiększenie przenikalności membran komórek – masaż na poziomie komórkowym.
* Coaching indywidualny (5 godzin ) – ukierunkowany na odkrycie nawyków myślenia i zachowania powodujących przeszkody oraz wypracowanie nowych umiejętności zwiększających szanse na osiągnięcie postawionych przez klienta celów. Coaching jest ukierunkowany na uaktywnienie potencjału twórczego oraz poszukiwanie wewnętrznych źródeł siły. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem metod psychologii procesu A. Mindella.
Prowadzi Oksana Dąbrowska -psycholog, absolwentka UKSW. W 2014 roku pozyskała tytuł PhD w dziedzinie psychologii medycznej za pracę naukową w temacie komunikacji i delfinoterapii. Od 10 lat zajmuje się delfinoterapią, jest delfinoterapeutką, autorką oraz twórcą pierwszego polskiego programu delfinoterapii, realizowanego od 9 lat przez Fundację „Dobra Wioska”. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J.Korczaka w Warszawie, Wydział Nauk Humanistyczno – Społecznych w Olsztynie.

Od wielu lat pracuje jako psycholog, w tym z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Jest psychoterapeutką (uprawnienia www.psychologia-procesu.org.pl), arteterapeutką oraz założycielką Teatru Procesu, w ramach działalności którego rozwija metodę „Teatr procesu”, opartą na technikach psychodramy i psychologii procesu A.Mindella. Realizuje projekty związane z wykorzystaniem sztuki w edukacji i terapii.
Koszt tygodniowego programu: 1600 zł plus koszt pakietu turystycznego w Hotelu Eftalia Village, Alanya (oferta Wezyrholidays, koszt zależny od wybranego terminu, od 1288 zł za tydzień za osobę w pokoju 2 osobowym, All Inc, wyceny są robione na bieżąco. W celu otrzymania dokładnej wyceny prosimy wysłać maila na biuro(małpa)dobrawioska(kropka)pl i podać: ilośc osób dorosłych, daty urodzenia dzieci, miasto wylotu (Warszawa, Wrocław, Katowice, Gdańsk). Tel. +48504077358.